Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin, Ethereum’un Kendisi Olmadan da İlerleyebilmesinin – Merkeziyetsizliğin Şart Olduğunu Vurguladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin, Ethereum’un Kendisi Olmadan da İlerleyebilmesinin – Merkeziyetsizliğin Şart Olduğunu Vurguladı
Vitalik Buterin, Ethereum’un Kendisi Olmadan da İlerleyebilmesinin – Merkeziyetsizliğin Şart Olduğunu VurguladıEthereum‘un kurucu ortaklarından ve şüphesiz en önde gelen isimlerinden birisi olan Vitalik Buterin, akın zamanda Blockchain Insider kaynağı ile yaptığı röportajda piyasa hacmine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ethereum’un merkeziyetsizleştirilmesi hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Ethereum’un kendisi etrafında merkezi bir hal almaya başladığını ifade eden Buterin, bunun nasıl merkeziyetsizleştirilebileceği hakkında açıklamalarda bulundu. Buterin’e göre, şimdiden ağı merkeziyetsizleştirmek adına çok büyük gelişmeler kaydedildi. Örnek olarak geçtiğimiz 12 ay içerisinde yaşanan somut yönetim eylemlerine değinen Buterin, şunları ifade etti:

”İlk olarak, Ocak ayında yapılacak olan Constantinople hard fork’unun içerisindeki bir çok özellik, temel olarak bensiz gerçekleştirildi. İkinci olarak ise, Constantinople ile devreye girecek olan 3 ether’den 2 ether’e düşürülen ödül güncellemesine, ben hiç dahil olmadım.”

Ethereum’un önde gelen geliştiricilerinden birisi olan Peter Szilagi, yakın zamanda yaptığı bir duyuruda Constantinople hard fork’unun tahmini olarak 16 Ocak 2019 tarihinde, #7080000 bloğunda gerçekleşeceğini belirtmişti. Hard fork temel olarak beş Ethereum Geliştirme Protokolünü (EIP) destekliyor ki bunların arasında belki de en önemlisi block madencilik ödüllerinin 3’ten 2’ye düşürülmesi ile ‘zorluk bombasının’ 12 ay boyunca geciktirilmesi. Block ödülünün azaltılması fikri ekip tarafından enflasyon oranını azaltmak için alındı ve oransal açıdan alınan ödülleri %33 civarında azaltacağı biliniyor.

Buterin bunun yanı sıra Casper ve Sharding gibi önemli ek özelliklerin de beş farklı ekip tarafından yürütüldüğünü de ekledi:

”Yani demek istediğim, bunu 18 ay önce güvenle söyleyemezdim ama şu an gerçekten de topluluğun bu noktada otonom olarak hareket edebilmeye elverişli olduğunu düşünüyorum.”

Troller tarafından sözlerinin çarpıtıldığını da ifade eden Buterin, ağ merkeziyetsiz bir hal alırken, kendisinin projeyi terk etmeyeceğini veya tamamen ortadan kaybolmayacağını da ekledi.

Vitalik Buterin, Ethereum’un Kendisi Olmadan da İlerleyebilmesinin – Merkeziyetsizliğin Şart Olduğunu Vurguladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin, Ethereum’un Kendisi Olmadan da İlerleyebilmesinin – Merkeziyetsizliğin Şart Olduğunu Vurguladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Madenciler BTC satış fiyatını belirledi: Bitcoin bu fiyattan aşağı düşemez! Ripple CTO’su Coin Metrics Raporuna Tepkili Bitcoin 1.000$ Dalgalanmayla Bir Başka ‘Tipik’ Gününü Geride Bıraktı Bitcoin 2017’ye göre çok daha sağlam geliyor Soner Canko: Blockchain Büyük Bir Düşünce ve Her Şeyi Yeniden Sorgulama Devrimi Japonya’daki Şirketten Yeni Adım: Blockchain’deki Zayıf Noktaları Gösteren Uyarı Sistemi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır