Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

VISA, ‘Kripto Uzmanı’ Arıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » VISA, ‘Kripto Uzmanı’ Arıyor!
VISA, ‘Kripto Uzmanı’ Arıyor!

© Reuters.  © Reuters.

Dünyanın en büyük ekonomi şirketleri arasında yer alan ödeme sistemleri sağlayacısı Visa’nın iş ilanlarında yer alan bir detay, kripto para sektöründe oldukça dikkat çekti. Kripto paraların sağlamaya çalıştığı şeyi şu anda belki de en iyi yapan kurumlardan birisi olan ve tam bir ödeme sistemi devi olan Visa’nın, kripto para sektöründe yaşanan gelişmelere kayıtsız kalmadığı görülürken, şirket bu alanda çalışacak uzman bir kişiyi aradığını duyurdu.

Visa’nın iş ilanında yer alan ifadelere göre, işe alınacak olan ideal adayın kripto paralara ciddi ilgi duyması ve Blockchain temelli ödeme sistemleri ile ilgili olarak da ciddi bir bilgi birikimine sahip olması bekleniyor.

Visa (NYSE:V) Crypto projesine katılacak olan bu teknik ürün menajerinin, kripto para ekosistemi konusunda şirketin ürün stratejisine yön vermeksi ve kripto paraların ödeme sistemlerine olacak potansiyel etkisini araştırması da isteniyor.

Kripto paralar ile ilgili olarak yaşanan teknolojik gelişmelere kayıtsız kalmak istemeyen Visa’nın, bu alanda böyle bir hamle yaparak sektörde geri kalmak istemediği anlaşılıyor. Her ne kadar şu anda gerçek olmasa da, Visa’nın kripto paraların bazılarının vaad ettiği yüksek TPS hızına (saniye başına işlem) yetişebilmek ya da her şeyden önemlisi yaşanan gelişmeleri takip edebilmek için hamle yapması son derece normal.

Bu durum, ayrıca kripto paraların finansal sistemlerin içinde ciddi bir rol oynayacağının da bir başka kanıtı olarak nitelendiriliyor.

VISA, ‘Kripto Uzmanı’ Arıyor! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

VISA, ‘Kripto Uzmanı’ Arıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tether krizi sonrası Bitcoin performansı güven veriyor Bitcoin 10.000 doları aştı analistler coştu: Tom Lee dahil analistlerden yeni Bitcoin tahminleri Nasdaq kripto endeks platformu adaptasyon için dev bir adım olabilir Charlie Lee Sürpriz Bir İyi Haber ile Litecoin Topluluğunu Şaşırttı! 2018 Yılı Biterken: XRP’nin Performansı Nasıldı? Ethereum’da devasa bir boğa teknik formasyonu oluşuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır