Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Overstock’dan Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Platformuna Büyük Yatırım!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Overstock’dan Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Platformuna Büyük Yatırım!
Overstock’dan Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Platformuna Büyük Yatırım!Overstock.com’un Blockchain iştiraki şirketi olan Medici Ventures, Blockchain odaklı sosyal medya platformu Minds’a 6 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Minds’a bu sayede yapılan toplam yatırım miktarı 7,3 milyon dolar olurken; Overstock.com (NASDAQ:OSTK) kurucusu ve CEO’su Patrick Byrne’nın da Minds’ın yönetim kuruluna gireceği ve bu sayede Medici’yi orada temsil edeceği kaydedildi.

Yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

”Uzun yıllardır, Blockchain teknolojisinin bireyleri ve organizasyonları ne kadar özgürlükçü ve güçlü yapabileceği üzerine düşünüyoruz. Minds’ın bu noktada yaptığı şey de, Blockchain teknolojisini bir sosyal medya aracına dönüştürmek ve dünyanın değişimine katkıda bulunmak.”

Çeşitli istatistiki verilere göre Minds’ın aylık download sayısı 180,784 olarak görülüyor. Bu indirmelerin büyük oranı ise Google (NASDAQ:GOOGL) Play Store kaynaklı. SimilarWeb isimli platformun verilerine göre ise Minds’ın şu anda aylık 4 milyondan fazla ziyaretçisi bulunuyor.

Overstock.com zaten uzunca bir süredir Blockchain teknolojilerine duyduğu ilgi ile biliniyor. Şirketin kurucuları, bu sebeple Medici Ventures isimli iştirak bir şirket kurmuştu.

Konuyla ilgili konuşan Minds CEO’su Bill Ottman, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Patrick Byrne’ın yönetim kurulumuza katılması çok mantıklı çünkü o, Blockchain teknolojisinin nasıl efektif bir şekilde kullanılacağı konusunda çok üst düzey bir bilgiye sahip. İnternet özgürlüğü, güvenlik ve gizlilik konusunda da vizyonumuzu paylaşması bizle için çok önemli. Kendisinin büyük tecrübesi ile platformumuza büyük bir güç katmasını bekliyoruz. Onunla çalışacağımız için oldukça mutluyuz.”

Overstock’dan Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Platformuna Büyük Yatırım! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Overstock’dan Blockchain Tabanlı Sosyal Medya Platformuna Büyük Yatırım! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Krizinin Sorumluları, 2019 Yılı İçin Pusuda Bekliyor! Dash Price 600$ Coinbase Başkanı: Bitcoin’deki sıçrama sürpriz değil Kripto Para Yarışı: İşte Ocak Ayının En Çok Kazanan ve Kaybeden Altcoinleri Kripto Para Piyasasında Son Dakika Hareketliliği! Litecoin Yeniden Şahlandı Cayman Adaları, Yeni Bir Dijital Ürün Platformunu Tanıttı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır