Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Visa CEO’su Kripto Paraları Şu An İçin Visa’ya ‘Rakip’ Olarak Görmüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Visa CEO’su Kripto Paraları Şu An İçin Visa’ya ‘Rakip’ Olarak Görmüyor
Visa CEO’su Kripto Paraları Şu An İçin Visa’ya ‘Rakip’ Olarak GörmüyorDünyanın en büyük şirketlerinden olan Visa‘nın CEO’su Al Kelly, geçtiğimiz gün CNBC’deki bir programa katılarak kripto paralar hakkında yorumlar yaptı. Visa (NYSE:V) CEO’su, kripto paraların en azından yakın gelecekte Visa için herhangi bir tehdit oluşturmadıklarını düşünüyor.

Visa CEO’sundan Açıklamalar

CNBC’de Jim Cramer’ın sunuculuğunu yaptığı programa katılan Al Kelly, kripto para sektörünün mevcut durumu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Kelly, kripto paraların itibari para kadar verimli olabilmeleri için biraz daha zaman gerektiğini ve kripto paraların henüz Visa’ya rakip olamadıklarını belirtti.

Kelly’ye göre kripto paralar henüz tam anlamıyla ‘para birimi’ olarak değerlendirilemezler. Hatta Kelly, kripto paraları şu an para biriminden ziyade birer ’emtia’ olarak görüyor. Kelly’ye göre kripto paralar eğer zaman içerisinde ‘para birimi’ tanımına tam olarak uyum sağlamayı başarırlarsa Visa da bu sektörde rol almaya başlayabilir. Kripto paraların ‘para birimi’ olarak kullanılmaları hakkında konuşan Kelly, şöyle söyledi:

“Eğer gidişat o yönde olursa biz de oraya doğru ilerleriz. Ne tarz bir para birimiyle yapıldığı fark etmeksizin dünya üzerindeki her türlü para akışında rol oynamak istiyoruz. Ancak kripto paralar şu an için birer ödeme aracından ziyade emtia durumundalar.”

Yıllardır pek çok uzman kripto paraların tam anlamıyla ‘para birimi’ olarak sayılamayacaklarını söylüyor ve kripto paraları bu yönüyle eleştiriyor. Sektörde her ne kadar ‘ödeme aracı’ olarak kullanılabilecek bir proje üretmek için çeşitli adımlar atılıyor olsa da bu adımlar henüz bu algıyı değiştirebilmiş değil.

Visa CEO’su Kripto Paraları Şu An İçin Visa’ya ‘Rakip’ Olarak Görmüyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Visa CEO’su Kripto Paraları Şu An İçin Visa’ya ‘Rakip’ Olarak Görmüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Beklenen Merkeziyetsiz Borsasının, İkinci Demo Görüntülerini Yayınladı! Binance’den Bir Yeni Platform Daha Kripto borç verme platformu Nexo oranları düşürdü Cardano 4% düşüşle 0,049988 seviyesinin altına geriledi Antonopoulos, Bloklardaki İşlem Ücretlerinin Neden Gözükmediğini Açıkladı Apple CEO’su, Kripto Paralara Yönelik Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır