Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple CEO’su: Bitcoin ve Ethereum XRP’den Daha Merkezi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple CEO’su: Bitcoin ve Ethereum XRP’den Daha Merkezi
Ripple CEO’su: Bitcoin ve Ethereum XRP’den Daha Merkezi

© Reuters.  © Reuters.

“Çoğu ölçek açısından XRP Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Adem-i Merkeziyetçi”
Ripple’daki finans teknolojisi başlangıcı için tercih edilen dijital varlık olan XRP, kripto para birimi lider tablolarının en üst sıralarına yükseldiğinden beri, Ripple’ın aktiflerinin iç işleyişi çoğu piyasa uzmanı tarafından sorgulanıyor. Yapılan ilk eleştiri XRP Defterinin merkezileştirilmiş olmasıdır. Çünkü XRP Bitcoin’in Proof of Work (PoW) sistemini gerçekten anımsatmayan veya Ethereum’un geliştirici kitlesi tarafından önerilen Proof of Stake (PoS) sistemini kullanan alternatif bir konsensüs modu (validator/tracking server system/onaylayıcı/izleme sunucusu sistemi)kullanıyor.

Bununla birlikte, Ripple’in Pazarlama SVP’si Monica Long’un yönettiği “Bana Bir Şey Sor” tarzı bir röportajda, San Francisco merkezli şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, neden varlıklarının merkezileşmiş olmaktan ziyade ademi merkeziyet temelinde olduğunu açıklıyor.

Garlinghouse, ilk olarak Ripple’in, XRP’nin defterinin yıllardır merkezsizleştirildiğini savunarak, bu tartışmanın çok sık ortaya çıkmasının artık bir şaka olarak anıldığını belirtiyor.

Uzun zamandır teknoloji girişimcisi olan kripto endüstrisinin içerisinde yer alan biri olarak Garlinghouse , XRP’nin statüsü ve tabiatı ile ilgili çok yanlış bilgi olduğunu belirtmeden önce bu durumun “insanların FUD’ları olarak isimlendirdikleri korku, belirsizlik ve şüpheleri yayacağını” söylüyor.

Garlinghouse, yanlış bilgilendirmenin varlığından dolayı, yanlış hizalananların “istedikleri her hangi bağnazlıkla uğraşmaya” devam edebileceklerini söylüyor. Yine de, hızlı bir şekilde Garlinghouse, “XRP defterinin merkezden uzaklaştırıldığı çok açık” diyor. Ripple’in en üst düzey rütbeli üyesi ,Kripto topluluğunun çoğu tarafından küfür sayılabilecek iddiasını desteklemek için, bugün, Ripple’ın, tüm kamudaki onaylayıcıların % 4’üne karşılık gelen 7 adet onaylayıcı işlettiğine vurgu yapıyor.

Garlinghouse bunun akılda tutulması gerektiğini belirterek şunları söylüyor:

“Neredeyse tüm ölçeklere göre, XRP defteri, bitcoin defterine veya Ethereum defterine göre daha ademi merkeziyetçi. Burada seni kontrol eden çok az sayıdaki madenciye sahip olman madencilik gücünün % 50’sini çok iyi bilmen anlamına da geliyor.”

Konu hakkındaki yorumlarını bitiren Ripple’in yöneticisi, FUD’a (korku, belirsizlik ve şüphe) dikkat etmemeye çalıştığını ve topluluğun ne düşündüğünü vurgulamak yerine şeffaflığı koruyarak aşağı inip çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Travala’da XRP İle Bir Seyahat Rezervasyonu Yapacak mısınız?
Ethereum World News’in önceki raporlarına göre, kripto merkezli bir gezi rezervasyon platformu olan Travala.com, birkaç hafta önce XRP’yi kabul etmeye başladı. Long, Garlinghouse’a sitede XRP ile bir gezi rezervasyonu yapıp yapmayacağını sorduğunu belirtti. Garlinghouse, belki şaka, belki değil, kesinlikle yapacağım diyor.

Travala’nın uygulamasını kullanıyor olsa da olmasa da, Silikon Vadisi iştirakçisi “uzun vadede ne yaptığımızı kanıtlamanın en etkili yolunun bu gerçek dünyadaki organik gelişmeyi görmek” olduğunu belirtiyor.

Aynı röportajda, daha önce Ethereum World News tarafından bildirildiği gibi Garlinghouse, Ripple düşüp ölse bile XRP’nin ticarete devam edeceğini açıkça belirtiyor. Aynı zamanda, sektörün uzmanı röportajın sonunda, iddiasını desteklemek için bir dizi “temel katman nedeni” ne dikkat çekerek yukarıda belirtilen kripto varlığının bir güvence olmadığını da vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ripple CEO’su: Bitcoin ve Ethereum XRP’den Daha Merkezi appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple CEO’su: Bitcoin ve Ethereum XRP’den Daha Merkezi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın XRP satışlarının detayları ortaya çıktı! Bakın rakamlar neyi gösteriyor Bitcoin 6% artışla 12.009,3 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin 5% artışla 5.547,9 seviyesinin üzerine çıktı Tether’in Piyasa Hakimiyeti, Son 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi Kripto Para Hırsızları Bu Sefer Şaşırttı – Fırından Bitcoin ATM’si Çaldılar! Ripple yatırımcılarına müjde, Boğalar koşu için ısınıyor: XRP’de Golden Cross (Altın Haç) oluşmak üzere

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır