Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vietnam’ın En Büyük Telekom Şirketi, Blockchain ile İlgili Çalışmalar Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vietnam’ın En Büyük Telekom Şirketi, Blockchain ile İlgili Çalışmalar Yapacak
Vietnam’ın En Büyük Telekom Şirketi, Blockchain ile İlgili Çalışmalar YapacakViettel Enterprise Solutions şirketi, yaptığı açıklama ile 5 yıl sonra Vietnam’da Blockchain alanında lider bir şirket olmak için, Blockchain teknolojisine ciddi bir yatırım yapacaklarını açıkladı. Çıkan haberlere göre, Vietnam’ın en büyük telekominikasyon şirketi olan Viettel Group’un iştirak şirketi olan kurum, teknolojiye yatırım yapmak ve Blockchain ile ilgili çalışmalar yapmak için ciddi bir bütçe ayırdı.

Blockchain at Viettel isimli bir etkinlkte konuşan şirketin başkan vekili Ngo Vinh Quy, yaptığı açıklamada şu anda değişen ve dönüşen dünyada lider bir rol üstlenmek istediklerini ifade ederken, şirket olarak hem insan hem de maddi anlamda yeterli kaynakları olduğuna vurgu yaptı. Blockchain için olumlu ifadeler kullanan yetkili isim, şunları söyledi:

”Blockchain sınırları olmayan bir ekosistem. Viettel için en zorlu süreç kesinlike en kaliteli teknolojiyi üretmek olacak. Bizler, günlük hayatta en fazla işe yarayacak teknolojik gelişmelerin peşindeyiz ve de çalışmalarımızı bu yönde yapmayı planlıyoruz.”

Sağlık sektöründe Blockchain odaklı çalışmalar yapan şirket, Blockchain sayesinde tüm sağlık sistemi parçalarını birbirine bağlamayı planlıyor. Taslak halinde olan projenin, yakın bir süre içinde Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli onayı alması ve kullanıma girmesi beklenirken; artık hastaların tüm medikal kayıtları bu sayede hem doktorlar, hem de diğer sağlık katılımcıları tarafından kolaylıkla görülebilecek ve bu şekilde hastaların alacağı tedaviler ve izleyecekleri yol daha efektif ve kaliteli bir şekilde onlara aktarılacak.

Vietnam’ın En Büyük Telekom Şirketi, Blockchain ile İlgili Çalışmalar Yapacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vietnam’ın En Büyük Telekom Şirketi, Blockchain ile İlgili Çalışmalar Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’dan MoneyGram’a dev yatırım Bitfinex ve Ethfinex artık bütün ana stabil coinleri listeliyor Blockchain Yarışını Çin’in Teknoloji Devleri Kazanabilir Ethereum 100 SMA Üzerinde Kapanırsa ETH Sert Yükselebilir! Bitcoin Fiyatını ve Kripto Para Piyasasını Alt Üst Eden Harekete Soruşturma Binance’nin Kripto Para Cüzdan Uygulaması, Stellar da Dahil 5 Kripto Para Birimini Listeledi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır