Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Plattsburgh’un Bitcoin Madencilik Moratoryumu Kalıyor, Üstüne Yeni Kısıtlamalar Geliyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Plattsburgh’un Bitcoin Madencilik Moratoryumu Kalıyor, Üstüne Yeni Kısıtlamalar Geliyor!
Plattsburgh’un Bitcoin Madencilik Moratoryumu Kalıyor, Üstüne Yeni Kısıtlamalar Geliyor!

2/2


2/2


Bu yılın başlarında New York‘a bağlı Plattsburgh bölgesinde bitcoin madencilik firmaları için koyulan moratoryumun, tartışmalar ve görüşmeler sonucu kalmasına karar verildi.


İlgili haber:
New York Plattsburgh Yetkilileri Kripto Para Madenciliğine Düzenlemeler Getiriyor

Söz konusu karar Plattsburgh Şehir Meclisi yetkililerinin kripto para madencilik aktiviteleri için bu yılın Mart ayında, bir bitiş tarihi olmadan uygulamaya koydukları moratoryum sonrasında alındı. WAMC isimli radyo kanalının bildirdiğine göre, Plattsburgh Başkanı Colin Read, meclis üyelerinin söz konusu moratoryumun bir aylık bir süre içerisinde kaldırılıp kaldırılamayacağını tartışacaklarını dile getirmişti.

Plattsburgh Şehir Meclisi tarafından kabul edilen kripto para madencilik düzenlemeleri arasında, bütün yeni kripto para madencilik tesislerinin kurulmadan önce Özel Kullanım İzni’ne başvurmaları gerekliliği de yer alıyor. Buna ek olarak bölgede yer alan mevcut kripto para borsaları da büyüme ve genişleme kararı alırlarsa aynı izne başvuracaklar.

Ses Kirlilik Seviyeleri
Yeni düzenlemeler ve kurallar gereğince, ses kirliliği seviyeleri 90 desibel ile sınırlı olacak. Kripto para madencilik firmalarına verilen 90 desibellik ses seviyesinin sınırı ise, tesisten 25 fit uzaklık olarak belirlenmiş. Düzenlemeler şu an hala yürürlüğe girmedi ve New York tarafından onaylandıktan sonra geçerli olacak.

Plattsburgh’un bu kadar fazla madencilik tesisine sahip olmasının temel sebebi ise, bölgedeki elektrik masraflarının ve ücretlerinin ABD içerisindeki en düşük oranlara sahip olmasından kaynaklanmakta. Temel olarak elektrik ihtiyacı bulunan madenciler için bu bölge adeta bir altın madeni.

Plattsburgh’un Bitcoin Madencilik Moratoryumu Kalıyor, Üstüne Yeni Kısıtlamalar Geliyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Plattsburgh’un Bitcoin Madencilik Moratoryumu Kalıyor, Üstüne Yeni Kısıtlamalar Geliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero Hard Forku Yaklaştı ‘Bitcoin kâhini’ Woo’nun en büyük kripto para için son tahmini JP Morgan uyarıyor: Son Bitcoin rallisi piyasanın çöküşüne sebep olabilir Bitcoin, Venezuela’daki İnsanların Hayatlarını Kurtarıyor! Ethereum, Muir Glacier hard fork güncellemesini tamamladı Bitcoin’de Golden Cross Oluştu! Bu Boğa Piyasasının Başlangıcı Anlamına mı Geliyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır