Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı
Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı

© Reuters.  Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı© Reuters. Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı

Venezüella hükümeti Pazartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bildirdiğine göre, tartışmalı kripto para Petro şu anda resmi hükümet portalı aracılığıyla ülke sakinlerine satılmakta.

Mesaja dahil edilen bir infografik, Petro’nun artık hükümet tarafından onaylanan altı borsada ve hükümet portalından satın alınabileceğini gösteriyor. Süreç, Joselit Ramirez‘in madeni parayla müşteri hizmetleri sorunlarını halledeceği bildirilen hükümet tarafından atanan kripto otoritesi Sunacrip tarafından denetlenecek.

Petro Satacak Hükümet Onaylı Altı Borsa

Venezüella hükümeti, Ekim ayında daha erken bir süre önce petro ticareti yapmak için altı adet kripto borsasına yetki verdi. Venezuela haberleri Noticiero Digital‘e göre bu borsalar Bancar, Afx Trade, Cave Blockchain, Amberes Coin, Cryptia ve Criptolago olarak belirlendi.

Petro’nun resmi olarak ilan edildiği Ekim ayı başında Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 5 Kasım tarihinin, petrol rezervleri olan Venezüella’nın bu mallarının değerine göre sözde stabil olan Petro için kamuya açık olma tarihinin resmi olacağını söyledi. Aynı zamanda Petro daha önce de Venezüella hükümeti tarafından önceden çıkarılmış ve satılmıştı.

Petro’daki Tutarsızlıklar

Petro’da başka tutarsızlıklar da var gibi görünüyor. Kripto paranın resmi Twitter hesabı bu yazıyla kaldırıldı ve Petro’nun depolanması için yapılan cüzdan Google Play Store tarafından engellendi. İlk başta, Petro’nun Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Dash ile satın alınabileceği iddia edildi ve şu andan itibaren, token, BTC, ETH ve Venezüella bolivarı da dahil olmak üzere çeşitli fiat para birimleri için kullanılabilir.

Venezüella’nın Petro’yu ulusal para birimi olarak kullanma teklifi, ABD’li yetkililer tarafından “aldatmaca” olarak adlandırılan ve Amerikan şirketlerinin kripto para birimini kabul etmesini engelleyen Beyaz Saray’la birlikte, uluslararası toplumdan eleştiriler aldı. Venezüella’nın yerel para birimi de aşırı enflasyon nedeniyle devalüasyona uğradı ve birkaç Petro satın almak bile çoğu Venezüella vatandaşı için birkaç ay çalışmak demek.

Bu kısıtlamanın 1 Kasım’da yürürlüğe gireceği ve zaten terk etme çabalarında zorlanan binlerce insanın acımasız bir tarihine işaret edeceği belirlendi. Ayrıca hükümet Ekim ayından önce pasaport ücreti fiyatlarını da artırmıştı.

Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela’nın Kripto Parası Petro Ülke Sakinlerine Satılmaya Başlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huobi Büyümeye Devam Ediyor – State Street Bankasının Yöneticisi Huobi’ye Geçiş Yaptı 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Transferi Sadece 0,001 Dolara Mal Oldu! Bitcoin Son 6 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi Bitcoin fiyatının düşmesi karşısında Bay Kıyamet zevkten 4 köşe oldu! Bu yatırımcılar Bitcoin’e zirvede tam 40,000 dolar ödemişlerdi Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Kararı Sonuçlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır