Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuelalılar, Maduro’nun Yeni Mali Sistemi Sonrası, Benzin İstasyonlarında Bile Uzun Kuyruklar Oluşturuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuelalılar, Maduro’nun Yeni Mali Sistemi Sonrası, Benzin İstasyonlarında Bile Uzun Kuyruklar Oluşturuyor
Venezuelalılar, Maduro’nun Yeni Mali Sistemi Sonrası, Benzin İstasyonlarında Bile Uzun Kuyruklar Oluşturuyor

© Reuters.  © Reuters.

Reuters’in haberine göre, Venezuela başkanı Nicolas Maduro, geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde yeni çıkarttığı itibari para Büyük Bolivar ile, yine Ağustos ayında bankalara ülkenin ulusal kripto para birimi Petro‘nun kullanılması talimatını verdikten sonra, zaten çok zor günler yaşayan bir çok Venezuela vatandaşının, çok daha kötü günler yaşamasına neden olmakta.

Maduro yeni para birimi Büyük Bolivar’ı tanıttıktan sonra, eski parayı yenisine çevirmek için de bir uygulama çıkartıp vatandaşların hizmetine sunmuştu. Ülkenin Merkez Bankasının ‘Calculadora Soberana’ adıyla oluşturduğu uygulama, ülkenin eski ve yeni para birimleri arasında bir dönüşüm yapma imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra, para biriminin değişmesi üzerine ülkedeki kablosuz POS sistemi de değişti ve vatandaşlar ”Memleket Kartı” isimli bir kart kullanarak benzin satın alabilmekte. Ülke vatandaşlarına şu an için hükümet tarafından benzin desteği yapılmakta ve söz konusu yardım bu kartlara yatırılmakta ve sadece benzin alımı için kullanılabilmekte. Ancak uygulamanın çıkmasının üzerinde henüz 1 ay bile geçmeden, bir çok vatandaş benzin satın alırken bile sıkıntılar yaşamakta ve uzun kuyruklar oluşturmakta.

Reuters’in aktardığına göre, araç sahipleri benzin satın alırken yeni ödeme sistemini kullanmada ciddi sıkıntılar yaşıyor ve bu sebeple benzin istasyonlarında metrelerce kuyruklar oluşuyor. Ülkedeki hiperenflasyon yüzünden zaten tıbbi malzeme ve gıda sıkıntıları yaşanmaktaydı ancak, Venezuela’nın en çok sahip olduğu petrol ve benzin konusunda da alt yapı sıkıntıları oluşması, sorunun her geçen gün daha da derinleştiğini ortaya koyuyor.

Jose Coronel isimli bir vatandaş, Reuters muhabirine verdiği demeçte şunu ifade etti:

”Onlar (hükümet) bu işi tam olarak yapamadıklarından, çok fazla karışıklık ve düzensizlik var.”

Venezuelalılar, Maduro’nun Yeni Mali Sistemi Sonrası, Benzin İstasyonlarında Bile Uzun Kuyruklar Oluşturuyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuelalılar, Maduro’nun Yeni Mali Sistemi Sonrası, Benzin İstasyonlarında Bile Uzun Kuyruklar Oluşturuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Algı analizi: Bitcoin ve Ethereum için pozitif algı artışı görülüyor Blockchain Verileri Tanınabilir Bitcoin 8.000 Dolara Tekrar Yükselebilir Vitalik Buterin, Yaklaşan Ethereum Hard Forku Hakkında Konuştu Kripto borç verme platformu Nexo oranları düşürdü Waves Vostok projesi sayesinde 2 günde değerini 2’ye katladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır