Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Geliştiricisi Hal Finney’in Attığı Dünyanın İlk Bitcoin Tweet’i, 10. Yılına Girdi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Geliştiricisi Hal Finney’in Attığı Dünyanın İlk Bitcoin Tweet’i, 10. Yılına Girdi!
Bitcoin Geliştiricisi Hal Finney’in Attığı Dünyanın İlk Bitcoin Tweet’i, 10. Yılına Girdi!

2/2


2/2


Hal Finney, geçmişte Satoshi Nakamoto olabileceği düşünülen en güçlü adaylardan birisiydi ve elde edilen bulgular bu olasılığı oldukça güçlü hale getirmişti. Bitcoin daha var olmadan bile bir kriptografi uzmanı olarak çalışan ve Nakamoto tarafından gönderilen ilk BTC transferinin alıcı olması, bütün gözleri Finney’in üzerine çevirmişti.

Forbes muhabiri Andy Greenberg tarafından bir yazı analizi danışmanlık şirketine yapılan başvuruda, Finney’in yazı şeklinin, bugüne kadar Satoshi Nakamoto olduğu iddia edilen diğer kişilerin yazı şekline kıyasla en yakın aday olduğu da açıklansa da, Finney daha sonra Nakamoto olduğunu açık bir şekilde reddetmiş ve 28 Ağustos 2014 tarihinde ise skleroz hastalığı yüzünden hayatını kaybetmişti.

Ünlü geliştirici, 11 Ocak 2009 tarihinde, Bitcoin ile ilgili dünyadaki ilk tweet’i attı..

Finney, ilk tweet’i atmanın yanı sıra, Bitcoin’in büyük potansiyeline inanan ilk insan olarak da tarihe çıktı. Bitcoin kodunu çalıştırmaya başladığını ifade eden tweet ile birlikte, daha sonra lider kripto para biriminin anonimliği ve çevresel zararları hakkında da çeşitli gönderiler paylaştı.

Finney, yaygın Bitcoin kabulü sonrası ortaya çıkacak CO2 emisyonunu nasıl düşürebileceğinin yollarını aradığını belirterek, daha sonraki yıllarda ortaya çıkabilecek çok büyük bir probleme de parmak basmıştı.

Bitcoin’in yaygın kabule kavuştuğunu göremeden hayatını kaybeden Finney, Bitcoin ağının Nakamoto dışındaki ilk resmi sakiniydi.

Bitcoin Geliştiricisi Hal Finney’in Attığı Dünyanın İlk Bitcoin Tweet’i, 10. Yılına Girdi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Geliştiricisi Hal Finney’in Attığı Dünyanın İlk Bitcoin Tweet’i, 10. Yılına Girdi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitfury’den Norveç’e 35 Milyon Dolarlık Yatırım Ripple grafiği Golden Cross oluşumu gösteriyor CBDC’ler Bitcoin ve kripto para piyasasını nasıl etkiler? LINK’ın Yükselişi Devam Ediyor Ethereum Ortak Kurucusunun Şirketi ConsenSys Çalışanlarının % 60’ını İşten Çıkartacak Yeni Bir Yöntem, Kripto Para Yatırımcılarının Kabusu Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır