Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela IOTA Fiyatında Boğa Koşusunu Tetikleyebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela IOTA Fiyatında Boğa Koşusunu Tetikleyebilir
Venezuela IOTA Fiyatında Boğa Koşusunu Tetikleyebilir

© Reuters.  © Reuters.

Venezuela IOTA Fiyatında ani bir boğa koşusunu tetikleyebilir. Bunda ki en büyük etkense IOTA’nın son bir yıl içinde teknik gelişmeleri ve büyük şirketlerle yaptığı ortaklık açıklamalarıdır. Ayrıca IOTA, Latin Amerika’da yaptığı konferanslar ve tanıtımlar sayesinde kendisini halka kabul noktasında itibarlı bir noktaya getirdi.

Venezuela IOTA Fiyatında Patlamaya Sebep OlabilirIOTA (MIOTA), son bir yıldır hem alt yapısındaki teknik gelişmeler hem de ortaklıklar açısından büyük adımlar attı. Volkswagen (DE:VOWG_p) ve Fujitsu gibi dünyaca ünlü şirketler ile yapılan ortaklıklar, IOTA’nın birçok kripto para yatırımcısı tarafından takip edilmesine yol açtı.

IOTA , ayrıca Latin Amerika’da yaptığı tanıtıcı reklamlar ve konferaslar sayesinde, bölge insanlarının IOTA hakkındaki bilgi seviyesini arttırmayı başardı. IOTA Hispano’ya göre IOTA, 20 Ekim’de Venezuela’dan başlayarak diğer birçok Latin Amerika ülkesinde konferanslar düzenleyecek ( Kaynak için Bknz) . İşte bu olayın arkasındaki insanlardan biri olan Saul Ameliach bu konuda bazı açıklamalar da bulundu.

Saul Ameliach’ın açıklamaları:

“Venezuela, Latin Amerika’da Blockchain Teknolojisine en fazla ilgi duyan ülkelerin başında geliyor. Ülkedeki yüksel enflasyon rakamları da insanların yerel paralarından ziyade, Kripto para sektörüne daha çok yatırım yapmalarının sebeplerinden biri. Ancak herne olursa olsun Venezuela bizler için yüksek bir potansiyele sahip. Bu nedenle bizler IOTA için, Venezuela’dan başlayarak en son Karayiplerde bitecek olan bir takım buluşma etkinlikleri düzenledik. ”

IOTA’yı (MIOTA) Venezuella pazarına sokma fikri, kripto para meraklılarının heyecan duyması gereken bir gelişmedir. Bunun nedeni Venezuela’nın şu an için mali krizde olmasıdır. Enflasyon seviyesi bir noktada % 1,000,000 oranında artmıştır. Bu, Venezuela vatandaşlarının neden daha çok kripto parayı tercih ettiklerini açıklıyor.

Daha önceden Venezuela piyasasına giren Dash, ülkede en çok rağbet gören kripto paralardan birisi olmayı başarmıştır. Ve bu da Dash’ın fiyatlarını olum yönde etkilemiştir. Eğer IOTA, bu buluşmaetkinliği ve diğer bilinçlendirme çabalarıyla bu pazarı ele geçirebilirse, varlık değerinde de önemli bir artış gösterecektir.

IOTA ile ilgili en önemli noktalardan biri ise, özelliklerinin Venezüella’daki diğer kripto para birimlerine göre daha avantajlı olmasıdır. Çünkü IOTA ücretsiz ve anlık işlem yapabilme özelliğine sahiptir. Bu da Venezuella halkının aradığı kan olabilir.

Venezuela halkı büyük oranda IOTA’yı kabul ederse, IOTA’nın pazar hacmi ve talebi artacaktır. Bu gerçekleştiği taktirde IOTA için kelebek etkisi sezonu başlayacaktır. Çünkü Latin Amerika’da mali sorunlarda uğraşan pek çok ülke var. Örneğin Arjantin’de, yerel para biriminde birtakım sorunlarla da karşı karşıyadır. Bu sebeple finans işlerinde kripto paralara yönelmemeleri için önlerinde hiç bir engel yoktur. Zaten halihazırda sahip oldukları sistem onlara çok yetersiz gelmektedir.

Sonuç OlarakSonuç olarak, Latin Amerika’da IOTA proaktif bir şekilde harekete geçebilirse, yakın gelecekte IOTA’da bir boğa koşusunu başlayabilir. Gerçekleşebilme olasılıkları yüksek bu olaylar zinciri vuku bulursa, IOTA, yıl sonunda 1 dolar seviyelerini rahatlıkla görecektir.

Dipnot: Sizce Venezuela IOTA fiyatında patlamaya neden olabilir mi ?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela IOTA Fiyatında Boğa Koşusunu Tetikleyebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gemini Doğruladı! Litecoin Gemini Borsasında Listelenecek, 2017 Ekim ile 2018 Ekim Süresince Top 21 Kripto Paranın İlginç Değişimi Bitmain’den Dev Zarar! Bitcoin Yeniden 4.000 Doların Gerisine Çekildi – Kripto Paralar Kızıla Boyandı Uzman Görüşü: Bu anlaşma Bitcoin fiyatını ve kullanımını arttırabilir! Litecoin 13% oranında yükseldi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır