Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dünyanın En Zengin 23. Adamından Bitcoin Yatırımı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dünyanın En Zengin 23. Adamından Bitcoin Yatırımı
Dünyanın En Zengin 23. Adamından Bitcoin Yatırımı


New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi ICE’nin Bitcoin ve kripto para girişimi Bakkt, Bitcoin’i geniş kitlelerle tanıştırmayı hedeflerken, şirketin başarıyla gerçekleştirdiği ilk yatırım alma sürecinde dünyanın en zengin isimlerinden birisi olan Hong Konglu milyarder Li Ka-shing’in de desteğini aldığı ortaya çıktı.

Li Ka-shing’den Bakkt’a Destek
ICE (NYSE:ICE) tarafından desteklenen kripto para odaklı girişim Bakkt, yeni yıla girmeden 31 Aralık 2018’de A serisi fonlama ile 180 milyon dolarlık yatırıma ulaştığını duyurmuştu.

New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketinin destekçileri arasında Boston Consulting Group, Microsoft’un yatırım kolu M12, ve Naspers’ın fintek şirketi PayU gibi önemli firmalar bulunuyor.

Bunun yanı sıra uzak doğu merkezli haber kaynağı EJ Insight’ta belirtildiği üzere Hong Konglu yatırım firması Horizons Ventures da Bakkt’a yatırım gerçekleştiren şirketlerden birisi olarak öne çıkıyor. Forbes tarafından dünyanın en zengin 23. adamı olarak nitelendirillen milyarder Li Ka-shing’in kurduğu şirket büyük ölçüde potansiyel gösteren teknoloji şirketlerine yatırımları ile öne çıkıyor.

Bu gelişme yine de Ka-shing’in Bitcoin ve kripto paralara ilk yatırımı değil. Zira, Ka-shing’in şirketi Horizons Ventures 2013 yılında Bitcoin ile ödeme sistemi olan BitPay’e ve 2016 yılında da blok zinciri teknolojisi şirketi Blockstream’e yatırım gerçekleştirmişti.

Kripto para piyasasının bir numaralı para birimi olan Bitcoin, yayın saati itibariyle Coinmarketcap verilerine göre 4.053 dolar seviyelerinden işlem görüyor.


Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Dünyanın En Zengin 23. Adamından Bitcoin Yatırımı appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dünyanın En Zengin 23. Adamından Bitcoin Yatırımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD Meclisi Facebook’un Kripto Parası İçin Duruşma Düzenleyecek Telegram ICO’suna SEC Engeli Ripple (XRP) ikincilik koltuğundaki yerini sağlamlaştırıyor Ripple yeterli düzenlemelerin yapılmaması hususunda şikayetçi 2019’da Stellar, XLM yatırımcısına iyi kazandırabilir 21 Ocak 2020: Kripto para piyasalarında son durum

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır