Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD: Colorado Kripto Para Piyasasını ‘Özgürleştirmek’ İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD: Colorado Kripto Para Piyasasını ‘Özgürleştirmek’ İstiyor
ABD: Colorado Kripto Para Piyasasını ‘Özgürleştirmek’ İstiyorABD‘nin Colorado eyaletindeki yerel senato, kripto paralarla ilgili hazırlanan yeni bir tasarıyı değerlendiriyor. Bu tasarıda kripto paraların belli başlı birkaç menkul kıymet yasasından muaf tutulması öneriliyor.

“Colorado Dijital Token Yasası” adı altında hazırlanan bu tasarının amacı, yerel kripto para piyasasını ve kripto para kullanıcılarını daha “özgür” hale getirmek.

Yerel senatoya sunulan bu tasarıyı başlıca Cumhuriyetçi Parti üyelerinden Jack Tate ve Demokrat Parti üyelerinden Steve Fenberg destekliyor.

Bu tasarıya göre yerel kripto para sektörünün kalkınması için kripto para şirketlerine, kullanıcılarına ve kripto para sektöründe faaliyet gösteren diğer kişi veya kurumlara daha fazla özgürlük sunmak gerekiyor. Bu tasarıya göre söz konusu şeyleri yerine getirebilmek için kripto paraları bazı menkul kıymet yasalarından muaf tutma gerekiyor.

Hazırlanan bu yasa tasarısında dijital tokenlar kısaca şöyle tanımlanıyorlar:

“Dijital tokenlar belli başlı karakteristik özelliklere sahip, merkezsiz bir veritabanında tutulan, ürün veya hizmet karşılığında kullanılabilen, iki birey arasında herhangi bir aracıya gerek olmadan aktarılabilen dijital birimlerdir.”

Bu tasarıya göre Blockchain teknoloji sayesinde halihazırda çeşitli sorunlara yol açan “merkezi” sistemler iyileştirilebilir ve böylece özellikle kamu hizmetleri çok daha verimli hale getirilebilir.

Colorado’daki yetkililer, eyaletin özellikle kripto para şirketleri için bir hayli cazip olduğunu ve pek çok çok kripto para girişimcisinin Colorado’ya gelmeye başladığını belirtiyorlar.

Yetkililer, Colorado’yu kripto para şirketleri için daha da cazip hale getirmek ve yerel sektörü kalkındırmak için kripto paralarla ilgili araştırma yapmaya devam ediyorlar.

ABD: Colorado Kripto Para Piyasasını ‘Özgürleştirmek’ İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD: Colorado Kripto Para Piyasasını ‘Özgürleştirmek’ İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance Coin (BNB) Rekor Kırdı, En Çok O Kazandırdı! Bitcoin ve Litecoin’in Başarısı GastroAdvisor ve Walledo Restoran Sektörü İçin Anlaştı Beklenen Bitcoin Girişimi Bakkt’ın Ana Şirketinden Rekor Gelir Coinbase ve Kraken Duyurdu: Ethereum’daki Forku Destekliyoruz Eski IMF Ekonomisti ve Civic CEO’su: Bitcoin’de Nükleer Kış Kapıda!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır