Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Venezuela Hükümeti, Kripto Para İşletmelerinin Vergilerini Kripto Para İle Ödemesini Onayladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Venezuela Hükümeti, Kripto Para İşletmelerinin Vergilerini Kripto Para İle Ödemesini Onayladı
Venezuela Hükümeti, Kripto Para İşletmelerinin Vergilerini Kripto Para İle Ödemesini OnayladıVenezuela hükümeti geçtiğimiz tarihlerde ülke içerisindeki kripto para işletmelerinin ödemeleri gereken vergileri kripto para birimleri ile ödemeleri gerektiğini onayladı. Özellikle yabancı para birimlerine sahip ülkelerdeki kurumlar tarafından işletilen platformlara yönelik çıkartılan bu yasanın gerekçesi olarak, ”mevcut mali rejimin güçlendirilmesi gerektiği” belirtildi.

Kripto Paralarla Vergi Ödemesi

Venezuela hükümetinin 28 Aralık tarihli 6.420 numaralı resmi gazete yayınına göre, kripto para platformu işletmecileri için yeni öneri artık yasalaştı. Dinero isimli haber kaynağı konu hakkında şunları aktarmakta:

”Başkan Nicolas Maduro hükümeti, yabancı para birimleri veya kripto para birimleri ile işlemlerini yürüten işletmelerin, ödemekten sorumlu oldukları vergilerini bolivar ile değil, aynı kripto para birimi veya yabancı para birimi ile ödemek zorunda.”

Yayınlanan bildiride temel olarak ”Venezuela halkı şu an ekonominin bozulmasını isteyen içsel ve dışsal faktörlere karşı sert bir savaş vermekte, bu sebeple mevcut mali rejimin güçlendirilmesini sağlamak için gerekli önlemlerin alınması şarttır.” Bakanlık yaptığı açıklamada alınacak vergilerin kripto para veya yabancı para birimi ile yapılacağını ancak vergi iadelerinin ”ulusal para birimi” ile gerçekleştirileceğini vurguladı.

Vergi Hesaplamaları İçin Petro Kullanılıyor
Venezuela’nın Zulia bölgesinin Maracaibo Belediyesi, geçtiğimiz tarihlerde yaptığı açıklamada işletmelerin vergi hesaplaması için ”ulusal para birimi” Petro’yu kullanacağını belirtti. Yapılan bu duyuru bölgede yaşayan vatandaşlar için çeşitli sıkıntılar oluşturdu ve insanlar vergileri Petro ile ödemeleri gerektiğini düşündü. Geçtiğimiz salı günü konu hakkında açıklama yapan yetkili Jean Carlos Martinez ise, vergilerin Petro ile ödenmeyeceğini, sadece Petro’nun alınacak vergiler için referans para birimi olarak kullanılacağını aktardı.

Venezuela Hükümeti, Kripto Para İşletmelerinin Vergilerini Kripto Para İle Ödemesini Onayladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Venezuela Hükümeti, Kripto Para İşletmelerinin Vergilerini Kripto Para İle Ödemesini Onayladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü milyarder Tim Draper, yatırım yaptığı son altcoin’i açıkladı: ANT Sahte Hacim Konusunda En Şeffaf Borsalar Belli Oldu Reddit Kullanıcıları American Express’in Anti-Kripto Reklamlarına Sponsorluk Yaptığını İddia Ediyor! Bitcoin Yüzde 10 Artışla 11.000 Doların Üzerinde FED Kararı Sonrası Tom Lee’den Göz Kamaştıran Bitcoin Tahmini Binance Academy, Product Hunt’ta İlk Üçte Yer Alıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır