Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: Genç Almanlar Kripto Para Yatırımına Daha Meyilli

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: Genç Almanlar Kripto Para Yatırımına Daha Meyilli
Anket: Genç Almanlar Kripto Para Yatırımına Daha Meyilli5 Kasım Pazartesi günü yayımlanan ve German Consumer Centers of Hesse and Saxony tarafından yapılan yeni bir ankete göre, genç Almanların çeyreğinden daha fazlası, kripto para birimi almaya ve trading yapmaya hazır.

Araştırmayı yapan tüketici merkezleri Almanya içerisinde kâr amacı gütmeyen ve hükümet destekli ajanslar olup temel olarak müşteriyi ve tüketiciyi korumak adına çalışmalar yapmakta.  Toplamda 10 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan iki federal eyalet Hessen ve Saksonya, internet kullanıcıları için ortak bir ankete katılmaya onay verdi. Yerel haber kaynağı Wirtschaftswoche‘nin aktardığına göre, anket 18 ile 39 yaş arasındaki 1.000 Alman ile yapıldı.

Katılımcıların %55’inden fazlası, kripto para birimlerini daha önce duyduklarını aktardı. %77’lik bir kısım ise kripto para birimlerinden haber olduklarını ancak bunlara yatırım yapmayacaklarını itiraf edenler arasında yer aldı. Aynı gruba yatırım yapmalarını engelleyen risklerin ne olduğu sorulduğunda, katılımcıların %70’i kripto para trading işlemlerinin ‘riskli” veya ”çok riskli” olduğunu belirtti. Anket sonuçlarına göre risk ilişkisi ve tahmini ile yaşın arasında da oldukça doğru bir orantı var. 30 ile 39 yaş arasındaki insanların %54’ü kripto para birimi yatırımını riskli bulurken, 18 ile 29 yaş arasındaki insanların sadece %28’i, kripto para birimi satın almayı ”akla uygun” olarak niteledi.

Ancak anketin kendi içerisindeki maddelerde direkt olarak kripto para birimi alış verişinin riskli olduğu vurgulanmakta. Anketi yapan kurumda finans piyasaları sorumlusu olan Wolf Brandes, konu hakkında şunları ifade etmekte:

”Yatırımcıların şunu bilmesi lazım, kripto para birimleri yatırım yapma konusunda gri bölgedeki sermaye piyasalarıdır. Hiçbir koruma ve regülasyon yoktur.”

Anket: Genç Almanlar Kripto Para Yatırımına Daha Meyilli isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: Genç Almanlar Kripto Para Yatırımına Daha Meyilli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere’nin en eski kripto para borsası Ether’i liste dışı ediyor Bitcoin ‘Tekrardan’ 3.300 Dolar Altına İndi – Düşüşün Sebebi Ne? XRP Fiyatı Yüzde 2 Düştü! Holochain Uygulamaları İçin Gaza Basıldı Bu Grafiklere Göre Ripple (XRP) Rallisi Çok Yakında Gerçekleşebilir! Stellar’ın kurucusu TRON’a yüklendi: Tam bir çöp

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır