Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

VeChain Otomobil Devi İle Ortaklık İmzaladı – Hedef Karbon Emisyon Dengesizliğini Azaltmak

Ana Sayfa » GÜNCEL » VeChain Otomobil Devi İle Ortaklık İmzaladı – Hedef Karbon Emisyon Dengesizliğini Azaltmak
VeChain Otomobil Devi İle Ortaklık İmzaladı – Hedef Karbon Emisyon Dengesizliğini Azaltmak

© Reuters.  © Reuters.

5 Eylül tarihinde, VeChain Foundation Çinli bir otomobil üreticisi BYD Auto Co., Ltd., ve uluslararası akredite kurumu DNV GL ile ortaklık imzaladığını duyurdu.

Üç firmanın ortaklığının temel amacı, VeChain’in blockchain tabanlı Proof-of-Concept protokolünü kullanarak karbon emisyonu dengesizliğini ortadan kaldırmak.

BYD daha önce VeChain’in otomobil yaşam döngüsü yönetimi çözümünü kullanarak, bir kaç araç modelinde karbon depolama projesini tamamladığını duyurmuştu. VeChain’den gelen açıklamaya göre bu ”milyonlarca arabanın, otobüsün, trenin ve diğer araçların verilerinin blockchain tabanlı bir eko sisteme” eklenmesini sağlayacak.

Karbon emisyonu genellikle ünlü otomobil devlerinin başının belada olduğu bir konu. Son zamanlarda Wolksvagen bu konuda çok fazla ceza yiyen dünya devi olmuştu. VeChain’in sistemi ile, her bir karbon ayak izi VeChainThor Blockchain alt yapısına kaydedilecek ve söz konusu girişime katılmak isteyen müşterilerin hizmetine sunulacak. Yani otomobil devleri artık isteseler de yanlış emisyon rakamları vererek hem denetçileri hem de müşterileri kandıramayacak çünkü verilerin hepsi Blockchain üzerinden saniye saniye takip edilebilecek.

BYD firmasının üst düzey yöneticilerinden olan Shu Youxing konu hakkında şunları ifade etti:

”Bu teknoloji sadece bizim şu an sunduğumuz imkanları geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda tamamen yeni piyasalar üretmemize de olanak sağlıyor. VeChain’in sağladığı eşsiz yönler karbon izleme yöntemlerini daha da güçlendirip, sürdürülebilir bir eko sistem yaratacak. Bu çözüm söz konusu ortaklık ile neler başarabileceğimizin sadece küçük bir bölümü.”

The post VeChain Otomobil Devi İle Ortaklık İmzaladı – Hedef Karbon Emisyon Dengesizliğini Azaltmak appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

VeChain Otomobil Devi İle Ortaklık İmzaladı – Hedef Karbon Emisyon Dengesizliğini Azaltmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Michael Novogratz: Bitcoin 7.000 ila 10.000 Dolar Aralığında Konsolide Olacak Ripple, xCurrent 4.0’ı Piyasaya Sürdü – Yaşanan XRP Hareketliliğinin Sebebi Bu Mu? İddia: Ripple’ın Kurumsal Ortaklıkları Aslında Birer Palavra Şok Haber: Visa Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Diğer Coinlere Yeşil Işık Yaktı Bitcoin 6% artışla 5.564,9 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin Tekrar 4.000 Dolar Altına Geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır