Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase, Ünlü Platformun Kurucusunun Hesabını Bloke Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase, Ünlü Platformun Kurucusunun Hesabını Bloke Etti
Coinbase, Ünlü Platformun Kurucusunun Hesabını Bloke EttiSosyal medya platformu Gab’ın kurucusu olan Andrew Torba’nın Coinbase’de açmış olduğu hesap, şirket tarafından bloke edildi.

Torba, konu ile ilgili bir tweet atarak durumu takipçileri ile paylaşırken, Gab’ın şirket hesabının bloke edildiği bilgisi, kripto para çevrelerinde şaşkınlıkla karşılandı. Gab’ın Coinbase’den bloke edilmesinin ana sebebi ise, çıkan haberlere ve bazı dedikodulara göre ise oldukça ilginç. Yapılan açıklamalarda, Gab’ın nefret söylemlerine yer vermesi ve bunlar ile ilgili hiçbir şey yapmaması sebebiyle, Coinbase’deki hesabına bloke konulduğu ifade ediliyor.

Daha önceki dönemde de son derece yanlış sebeplerle manşetleri domine eden platform, son olarak geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen silahlı saldırıyı düzenleyen ismin son mesajlarına ev sahipliği yapması ile gündeme bomba gibi düşen ismin kullandığı platform olmuştu.

Gab platformu, kendini ise tamamen özgür, sansürsüz ve her türlü bilginin değiş tokuş edilip paylaşılabileceği bir platform olarak nitelendiriyor.

Platform, aynı zamanda daha önceki dönemdeki WikiLeaks’in ünlü kurucusu Julian Assange tarafından da kullanılmıştı. Assange, hükümetlerin tekelinde olan ve tek derdi para olan dev platformları bırakarak, Gab gibi platformları kullanmak gerektiğini ifade etmiş ve Gab’ı desteklemek için kripto para kullanımını teşvik etmişti.

Coinbase aynı zamanda kar amacı gütmeyen WikiLeaks’i de, tahmin edildiği gibi benzer sebepleri gerekçe göstererek platformundan bloke etmişti. Bu durumlar, şirketin, global regülasyonlar kapsamında yaptığı hamlelerin sonucu olarak gösteriliyor.

Coinbase, Ünlü Platformun Kurucusunun Hesabını Bloke Etti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase, Ünlü Platformun Kurucusunun Hesabını Bloke Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ethereum ticaret hacmi son boğa koşusundan beri görülmeyen seviyelere ulaştı Bitcoin 4 Temmuz’da Yükselebilir Yetişkin İçerik Sitesi LiveJasmin, Kripto Para Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı DASH Ekibi, Geliştirmeler İçin Çalışıyor Analist: “Veriler şaşırtıcı! Ripple patlamaya hazır görünüyor.” Tom Lee’den Bitcoin ve piyasa tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır