Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzmanlara Göre Bitcoin Ralli Öncesinde Isınma Turları Atıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzmanlara Göre Bitcoin Ralli Öncesinde Isınma Turları Atıyor
Uzmanlara Göre Bitcoin Ralli Öncesinde Isınma Turları Atıyor

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ralli öncesinde son ısınma turlarını atıyor diye iddia eden uzmanlar, 15 Ekim’de yaşanan fiyat hareketinin bir 2018 yılının son silkelemesi olduğunu söylüyor.

Bitcoin Ralli Öncesinde Isınma Turları Atıyor15 Ekim günü Bitcoin fiyatları 6150 Dolar seviyesine kadar düştü. Bitcoin, Ağustos ayından beri muhafaza ettiği 6000 dolar destek seviyesinde kalmayı başarsa da yaptığı bu hareket yatırımcıları korkuttu.

Son aylarda düşük işlem hacmi sebebiyle 6 bin dolar seviyesinde gerekli ivmeyi yakalayamamıştı. Bu sebeple son 2 aydır gidip geldiği 6500 dolar seviyelerine sabit yere edinememişti.

Son 24 saat içerisinde fiyatlar 6150 dolar ile 6750 dolar arasında gitti geldi. 6800 dolar direnç seviyesini kalıcı olarak kırsaydı 7000 dolar seviyesinde tutunabilirdi.

Her ne kadar fiyatlar 6400 dolara kadar düşmüş olsa da, uzmanlar yeni bir ralli öncesi Bitcoin’in gördüğü en son silkeleme seviyesinin 6150 dolar seviyesinde olduğunu iddia ediyorlar.

Sosyal medyada yüz binlerce takipçisi olan Bitcoin teknik analiz uzmanı AngeloBTC bu fiyatın Bitcoin göreceği son dip noktası olduğunu iddia ediyor.

Geçen haftadan bu yana işlem hacmi umut verici bir şekilde arttı ve 3 milyar dolardan 7 milyar dolara çıkarak iki katından fazla artış gösterdi. Ethereum gibi diğer kripto paralarla yapılan alım satımlar hariç tutulduğunda toplam işlem hacmi günlük 5 milyar dolar olsa da bunlar dahil edildiğinde toplam olarak 7 milyar dolar oldu.

CoinCap.io platformunda işlem hacmi sadece 12 saat içerisinde iki milyar dolardan 5.6 milyar dolara çıktı. Sadece 24 saatlik bir süreçte işlem hacminde yaşanan 2 milyar dolarlık bir artış yaşanacak yeni bir ralli için sinyal kabul ediliyor. Zira şu ana kadar fiyatlar da yaşanan durgunluk işlem hacminde çok ciddi oranda aşağı çekilmesine sebep olmuştu.

Crypto Rand isimli Kripto para yatırımcısı ve al-satcısı bu konuda şunları söylüyor:

“Bitcoin Nisan’dan bu yana en büyük işlem hacmi mum formasyonu oluşturuyor ve düşüş yönlü direnç noktası üzerinde kalmayı başarıyor. Şahsen ben fiyat farklarından kurtulmak için Bitcoin alım satım işlemleri mi Coinbase, Bitstamp, Bitfinex, Binance ve Kraken borsalarında dağıtık bir şekilde yapıyorum. Şu an artık çıkış bekliyorum ”

Bitcoin 6800 Dolar Seviyesine Ne Kadar Hızlı Ulaşabilir?Bitcoin için şu an en güçlü direnç noktası 6800 dolar. Uzmanlar, 15 Ekim’de yaşanan silkeleme hareketinin 2018 yılında yaşanacak en son silkeleme hareketi olduğunu iddia ediyorlar.

İşlem hacminde yaşanan artışın kısa süreli de olsa bir ralli oluşturacağını düşünen uzmanlar olumlu haberlerin bu hareketleri destekleyeceğini belirtiyorlar. Özellikle Fidelity’nin Bitcoin ile entegrasyonu bu etkiyi yapabilir. İlgili haberi okumak için tıklayınız.

Yatırım Şirketi Fidelity, Yeni Blockchain ve Kripto Para Ürünleri ile Geliyor!!Bitcoin Forex Piyasasına Ciddi Bir Rakip Olabilir! (Rapor Sonucu)

Kaynak için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzmanlara Göre Bitcoin Ralli Öncesinde Isınma Turları Atıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitgo’ya Mike Novogratz ve Goldman Sachs’den Yatırım! Parabolik Geçiş İçin 20 Bin Doları Bekleyin Binance’den Trust Wallet İçin Uygulama Geliyor HTC Blockchain Destekli Exodus Modelini Bu Kripto Paralar ile Satın Alabilirsiniz. Bitcoin… EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu! Grayscale: Bitcoin Yüze 47 Değerlendi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır