Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli!

Ana Sayfa » GÜNCEL » ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli!
ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli!


Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli bir dönemden geçiyorlar. Kripto para piyasasında şu aralar Bitcoin ayılarından başka keyfi yerinde olan var mıdır?

Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar sevinç içindeler ama…4300 dolarlarda gezinirken Cumartesi günü yaşanan ani satış baskısı sonrası, 3800 dolara kadar düşen Bitcoin ve çöken bir piyasa sonunda Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar mutlu oldular. Zaman onların zamanı oldu ama nereye kadar?

(ilgili yazımız: Analistlerin Bitcoin senaryosu gerçekleşirse çok can yakacak)

Bitcoin piyasa değeri 62 milyar dolara gerilerken altcoinlerin bazıları tümden elden çıkarıldı. O günden sonra piyasada nisbi bir düzelme görülse de kripto paralara şiddetle karşı olanlar şu sıralar zevkten dört köşe olmuş bir şekilde Twitter’da arzı endam ediyorlar.

O zaman şöyle bir soru aklımıza gelecek madem piyasa bu kadar kötü neden o zaman Shapeshift CEO’su ve diğer bazı uzmanlar Bitcoin ile ilgili olarak bir boğa havasında. Cumartesi aşağıdaki twitte Shapeshift CEO’’su Erik Voorhees piyasanın bu durumunun sadece ayılara mutluluk veren bir süreç olduğunu söylüyor ve çok önemsenmemesi gerektiği imasında bulunuyor.

Bitcoin ayı piyasası devam edebilir ancak..adlı yazımızı okumanızı öneririz

Twiti okuyanlar ilk başta Bitcoine kısa dönem yatırım yapanlar için kötü bir durum olduğunu anlasalar da aslında Voorhes bu tür piyasalarda çokça kullanılan bir “psikolojik piyasa döngüsüne” işaret ediyor.


Psikolojik piyasa döngüsü

Yukarıdaki psikolojik piyasa döngüsünde, fiyatların inme ve çıkma durumlarında psikolojik bazı yaklaşımlar ortaya konuyor. En solda aşağıdan başlayarak okuyucularımıza Türkçesini verelim. Bu döngüde piyasada yaşanan gelişmeler karşısında insanların verdiği tepki yer alıyor.

Disbelief : Bu ralli de diğerleri gibi başarısız olacak!

Hope: Yeniden toparlanması mümkün bence!

Optimism: Bu gerçek bir ralli olmalı!

Belief: Tüm yatırımı yapma zamanı!

Thrill: Kâra geçince daha çok alacağım, herkese de almasını söyleyeceğim!

Euphoria: Dahiyim ben! Hepimiz zengin olacağız!

Complacency: Bir sonraki ralliye kadar sakin olmalıyız!

Anxiety: Neden marj çağrısı alıyorum ki? Bu dip beklenenden daha fazla sürüyor.

Denial: Benim yatırımım büyük firmalarla. Geri geleceklerdir!

Panic: Kahretsin! Herkes satıyor. Buradan kurtulmalıyım!

Capitulation: %100 bu piyasadan çıkıyorum. Daha fazla kaybedecek gücüm yok!

Anger: Kim bu piyasayı bu hale getirdi yaa? Niye hükümet bunlara izin veriyor?

Depression: Tüm emeklilik param gitti. Ödemelerimi nasıl yapacağım. Ben aptalın tekiyim!

Disblief: Enayilerin rallisi başladı yine!

Döngüdeki Euphoria safhası mutluluğun zirvede olduğu safha. Benzer şekilde Bitcoin boğaları da geçen Aralık ayında, çöküşten önce bu safhadalardı, Voorhees şimdi aynı durumda Bitcoin ayılarının olduğuna inanıyor. Döngüye bakarsak bu safhadan sonra bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar çok keyifli zamanlar yaşamaya devam edemeyecek. İşler tekrar tersine çevrilmeye başlayacak.

Ancak bu dönüşüm sürelerinin ne kadar devam edeceği en belirsiz konulardan. Ethereum World News’da daha önce yayınlanan bir raporda, Bitcoin için hedeflenen seviyenin 3000 dolar olduğu belirltimişti. ( ilgili yazımız:Uzman Görüşü:Bitcoin ve diğer kripto paraların düşmesi gerekiyor) Ve bu seviye, aralarında Anthony Pompliano, Mati Greenspan, Michael Moro’nun da olduğu pek çok uzman tarafından da benimsenmiş bir seviye.

Mati Greenspan yukarıdaki twitinde 4000 dolar seviyesinin çok önemli bir seviye olmadığını asıl destek alanının 3000 ile 3500 arasında olduğunu yazmış.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Bitcoin ardı ardına mevzi kaybediyor

Shapeshift CEO’su: Kripto varlıklar son derece güçlü varlıklar!Televizyon yapımcısı ve bir kripto sever olan Naomi Brockwell ile yaptığı bir konuşmada Vorhees kriptoların dünya çapında hakimiyetinin kaçınılmaz olduğunu, ancak yenilikçilerin ve girişimcilerin bunun gerçekleşmesi için destek olmaları gerektiğini söylüyor. Kendisi kişisel olarak varını yoğunu şu anda bu sektörün oluşması, gelişmesi ve devamına adadığını da ekliyor sözlerine.

Voornes’in dediği gibi, kripto paralar dünya çapında benimsenmeye doğru gidiyorlar.

“ Başladığından bu yana epeyce mesafe kat etti. Şu anda tüm finans kurumları bu kripto para dünyasını mercek altına aldı. Hükümetlerin hepsi bu konuda huzursuz. On milyonlarca insan bu paraları kullanıyor. Ve pek çok insanın da haberi var. Evet, çok yol kat etti ama daha gidecek çok yolu var”

ilgili yazımız: bitcoin daha kötü günler gördü ama her zaman daha güçlü geldi

Voorhees, fiat para ile kripto para arsındaki ilişki ile ilgili olarak, fiat paraların politik amaçları olduğunu ve yakın zamanda bir işe yaramayacağını söyleyen Amerikalı girişimci Tim Draper ile aynı kulvarda. Voorhees, merkeziyetsiz teknolojilerin ve kripto varlıkların son derece güçlü olduklarını ve Bitcoin’in hayatımıza girmesinin, internet yada daha eskisi Gutenberg’in matbaayı icadı kadar önemli olduğunu söylüyor. Voorhees’e göre bu iki icat insanlık tarihini değiştirdi.

Son olarak Voorhees, kripto varlıkların insanlık için çok büyük faydaları olacağını çünkü merkeziyetsiz ve etkili bir yapıda oldukların vurguluyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ShapeShift CEO’su: Bitcoin ayıları hiç olmadıkları kadar keyifli! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Zcash ve Monero vites artırdı… Daha fazla kazanım mümkün mü? Ukrayna Eski Başbakanı, Yolsuzlukla Mücadele İçin Blockchain’i Düşünüyor ABD’li Ünlü Milyarder: Bitcoin’e (BTC) İlgi Duymuyorum Ünlü Saat Üreticisi Hublot, Bitcoin’in 10. Yılı İçin Ürettiği Saati Satışa Sundu! Kripto Para Borsası Bitfinex’i Hacklemekle Suçlanan İki İsrailli Kardeş Tutuklandı! Tone Vays, Neden Monero’yu Eleştirdiğini Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır