Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırmacı: Ethereum Hard Fork’u ”Daha Kötü Bir Zamanda Gelemezdi”

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırmacı: Ethereum Hard Fork’u ”Daha Kötü Bir Zamanda Gelemezdi”
Araştırmacı: Ethereum Hard Fork’u ”Daha Kötü Bir Zamanda Gelemezdi”Ethereum‘un çok beklenen hard fork’unun yapılacağı block açıklandığından beri, önde gelen kripto para analistleri, araştırmacıları ve yorumcuları söz konusu blockchain güncellemesinin ağ için kesinlikle iyi olduğunu vurguladı ve Ethereum fiyatı da buna tepki olarak yükselmeye devam etti. Ancak endüstrinin içerisinden bir araştırmacının yakın zamanda yaptığı kapsamlı bir araştırmaya göre, Constantinople hard fork’u ”daha kötü bir zamanda gelemezdi.”

Gönderisini Reddit üzerinde paylaşan ancak daha sonra gönderinin silindiğini ifade edip buna tepki gösteren LunarDAssets CEO’su Han Yoon, hard fork’un en büyük zararının Ethereum GPU madencilerine karşı olacağını vurguladı. Planlanan hard fork öncelikli olarak kısa vadeli ölçeklenme çözümünü uygulayacak ve daha sonra büyük güncelleme olan her bir block ödülünün 3’ten 2’ye düşürülmesini uygulayacak. Ölçeklenebilirlik ile ilgili güncellemeler şüphesiz olumlu bir gelişmeyken, diğeri hakkında bazı şüpheler mevcut.

Ethereum GPU madencilerinin şu an bile oldukça az kazanç ile işini devam ettirdiğini belirten Yoon, yeni durum ile zaten zar zor ayakta duran GPU madencilerinin ağdan tamamiyle çekilmek zorunda kalabileceğini ifade etti. Bundan dolayı ağdan ayrılacak binlerce madencinin bir dalga etkisi yaratacağını belirten Yoon, durumun Ethereum ağının hashrate’ini düşürüp, ASIC tabanlı merkeziyeti de ciddi anlamda arttırabilir.

Ethereum hard fork’una sayılı günler kala, konu hakkında çeşitli açıklamalar gelmeye devam edecektir.

Araştırmacı: Ethereum Hard Fork’u ”Daha Kötü Bir Zamanda Gelemezdi” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırmacı: Ethereum Hard Fork’u ”Daha Kötü Bir Zamanda Gelemezdi” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyatı Konusunda Uzmanlar Yatırımcılara Sakin Olmalarını Tavsiye Ediyor Para Sihirbazı: Böyle giderse Bitcoin almak zorunda kalabilirim 1 milyar XRP’yi taşıyan Ripple balinası gizemli bir mesaj bıraktı Bitcoin boğa piyasasının başlaması için hangi seviyenin kırılması gerekiyor? Etkili Satışların Ardından Bitcoin, Ethereum ve Ripple’da Yön Neresi Bloomberg: Anahtar Göstergeler Bitcoin Fiyatının Düşebileceğini Gösteriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır