Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman Görüşü: Bitcoin fiyatı ile SEC kararı arasında bir ilişki yok

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman Görüşü: Bitcoin fiyatı ile SEC kararı arasında bir ilişki yok
Uzman Görüşü: Bitcoin fiyatı ile SEC kararı arasında bir ilişki yok

2/2


2/2

Bitcoin fiyatı ile SEC kararı arasında bir korelasyon kurulabilir mi? Kimi uzmanlar Bitcoin’deki çöküşü SEC’in 2 adet ICO hakkında aldığı kısıtlayıcı karar bağladılar. Peki bu doğru mu?

Bitcoin fiyatı ile SEC Kararı Arasındaki İlişkiBitcoin, Ethereum, diğer kripto paralar ve ICO’ları şimdiden başarısız ilan etmek onlara haksızlık olur. Çünkü bu sistem devrimsel bir teknolojik altyapıya dayanıyor. Hiçbir şey blockchain felsefesini geçersiz kılamaz. Kripto fiyatları yükselsin ya da alçalsın, bu durum değişmez.

(İlgili: Düşen Bitcoin’e bir tekme de SEC’ten!)

Yukarıdaki iddialı cümleler blockchain avukatı Stephen Palley’e ait. Dahası, Palley bir çok analistin iddia ettiğinin tersine SEC’in aldığı kısıtlayıcı kararların Bitcoin fiyatlarının çöküşüne sebebiyet vermediği görüşünde.

Bitcoin fiyatı ile SEC Kararı Arasında İlişki Yok

“SEC’in vermiş olduğu kararlar ile Bitcoin fiyatının arasında ilişki olduğunu hiç zannetmiyorum. Doğrudan bir bağlantı olduğunu söylemek çok zorlama bir yorum olacaktır.”


ABD’nin dünya üzerindeki tek kripto para piyasası olmadığını savunan Palley’e göre her ülkenin sermaye piyasası kanunları var. Bu yüzden Palley’e göre SEC’in aldığı kararların tüm kripto evrenini bağlaması imkansız.

Son yaşanan düşüş döngüsünde Bitcoin büyük yara alsa da Palley uzun vadede hala iyimser. Ayrıca kısa vadeli sert fiyat hareketliliğinin piyasanın uzun dönem güvenirliğine olumsuz etkisi olmayacağı görüşünde.

(İlgili: Forbes’e göre Bitcoin fiyat çöküşünün ardında…)

SEC’in ICO’lara Mani Olmak Gibi Bir Niyeti YokSEC’in 2 adet ICO’ya ceza kesmesi ile alakalı sorulan soruya ise şu şekilde cevap verdi:

“SEC’in krito dünyasına göz dağı vermek gibi bir görevi olduğunu hiç zannetmiyorum. SEC eğer faaliyetten men cezası kesti ise bunun nedeni o projelerin aleni olarak kanunlara muhalif hareket etmelerinden ötürü.”

SEC, Paragon ve AirFox projelerine tahvil şartlarına riayet etmedikleri gerekçesi ile 350.000 dolar ceza kesmişti. Bu cezanın yanı sıra yatırımcılardan alınan fonların geri iadesine hükmetmişti. Para geri iadesi şartı gereği Paragon 12 milyon dolar, Airfox ise 15 milyon dolar geri ödeme yapacak.

Paragon ve Airfox’a kesilen cezalar ve kripto para piyasasının düşüşü hakkında:

Kripto para piyasası neden serbest düşüş yaşıyor?

Kanunlara UyPalley, kripto projesi üretenlerin geleneksel tahvil kanunlarının kendilerini bağlamayacağını düşünmelerinin büyük bir yanılhı olduğunu söylüyor. SEC’in esasen yaptığı uyarılar ve uyguladığı yaptırım kararları tek bir mesajı vermek için: “Biz buradayız, kanunların uygulanıp uygulanmadığını takip ediyoruz. Adımlarınızı ona göre atın ve kanunlara uyun.”

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman Görüşü: Bitcoin fiyatı ile SEC kararı arasında bir ilişki yok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tekrar 8.000 Dolar Oldu! CCN Kapanıyor! Özel Haber: Yerel Seçimler Yaklaşırken, İsmail Hakkı Polat ile Blockchain ve Akıllı Şehirleri Konuştuk Arnavutluk Kripto Para ve Bitcoin Düzenlemeleri Oluşturmaya Başladı! Bir Kripto Para Borsası Daha Kepenk İndirdi! Bitcoin ve Altın Arasındaki Korelasyon Son Zamanların En Yüksek Seviyesinde

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır