Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Malta, Blockchain’den Maksimum Fayda Sağlamak İçin Ek Çalışmalar Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Malta, Blockchain’den Maksimum Fayda Sağlamak İçin Ek Çalışmalar Yapıyor
Malta, Blockchain’den Maksimum Fayda Sağlamak İçin Ek Çalışmalar YapıyorSon dönemde kripto para ekosistemi ve Blockchain teknolojisi için yaptıkları ile gündemin önemli maddelerinden birisine gelen Malta, Blockchain teknolojisinden daha efektif bir şekilde faydalanabilmek amacıyla ek çalışmalara başladı.

Blockchain Adası olarak da isimlendirilen ülkenin başbakanı Joseph Muscat, ülkede düzenlenen Delta Summit’te konuşurken, konuyla ilgili şunları söyledi:

”Yapay zeka teknolojisi de oldukça ilgimizi çekiyor. Blockchain konusunda bizim için daha efektif işler yapabileceğini düşünüyoruz. Konuyla ilgili çalışmalarımız son sürat devam ediyor.”

Blockchain teknolojisinin veriyi merkeziyetsiz kılmaktan ziyade, bireylere verileri üzerinde daha fazla kontrol verdiğini belirten Muscat, şu anda toplum olarak yeni bir teknolojinin doğuşuna ve yeni bir dijital çağa girmekte olduğumuzu da ifade etti.

Muscat, bu noktada ülkelerin yönetimlerinin gereken adımları atmaları gerektiğini belirtti. Başarılı başbakan, bunun aksinin yaşanması durumunda ise, o ülkelerin geride kalabileceğini iddia etti. Muscat, Malta olarak ise bu konular ile ilgili gereken adımları atmaya çalıştıklarını söylerken, şunları kaydetti:

”Açıkçası şu anda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Çağı yakalamak ve bir adım öne geçmek istiyoruz. Yani, sizlerin bahsettiği ve konuştuğu bu konuları hayata geçirebilmek için, bizler de en az sizler kadar istekli, hırslı ve de aynı zamanda heyecanlıyız.”

Muscat, hükümet olarak kripto para ve Blockchain şirketlerine kucak açtıklarını ve bundan ötürü de mutlu olduklarını söylerken, gelecekte de ülkeye gelmek isteyenlere kolaylık sağlanacağını belirtti.

Malta, Blockchain’den Maksimum Fayda Sağlamak İçin Ek Çalışmalar Yapıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Malta, Blockchain’den Maksimum Fayda Sağlamak İçin Ek Çalışmalar Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto’lar ile Tanışın! Bazı İsimlere Siz Bile Şaşıracaksınız Popüler Türk Bitcoin borsası Süper Lig’de ABD’deki SEC Blockchain ile İlgili Yeni Araştırmalar Yapıyor CBOE-VanEck Bitcoin ETF Başvurusu İçin Geri Sayım Bugün Başlıyor! Japonya Kripto Paralarla İlgili Yeni Düzenlemeler Hazırlıyor Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı: 2019’da Dijital Paralarla İlgili Ciddi Gelişmeler Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır