Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Filipinler, Kripto Para Dolandırıcılarını Sınır Dışı Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Filipinler, Kripto Para Dolandırıcılarını Sınır Dışı Etti
Filipinler, Kripto Para Dolandırıcılarını Sınır Dışı EttiFilipinler yerel basınında çıkan haberlere göre, ülke yönetimi bir Çin bir de Güney Kore vatandaşını kripto para dolandırıcılığı yaptıkları gerekçesi ile sınır dışı etti.

Filipinler Polisi’nin önemli isimlerinden birisi olan Jamie Morente, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Birçok yurt dışı bağlantılı suçlu maalesef şu anda ülkemizde barınıyor. Buna hiçbir şekilde tolerans göstermeyeceğiz. Aynı bu iki örnekte olduğu gibi, onları er ya da geç bulup adaletin karşısına çıkaracağımızdan şüpheniz olmasın. Suçlu bulunan kripto para dolandırıcıları, ülkelerine geri gönderilecek ve orada da en ağır cezaları alması için elimizden geleni yapacağız.”

Ülkesine geri gönderilen dolandırıcılardan birisi Güney Kore vatandaşı Go Yungsung. Yungsung, iddialara göre Aralık 2015’ten bu yana iki adet dolandırıcı aktivitede yer aldı ve 3 milyon dolar tutarında bir parayı, ismi bilinmeyen yatırımcılardan aldıktan sonra ortadan kayboldu.

Yungsung’un suç ortakları ile birlikte çalıştığı belirtilirken, yakalanan diğer kişi olan Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı Lian Lilong’un ise kara para akladığı belirtiliyor.

Filipinler’de son dönemde kripto para dolandırıcılığı aktivitelerinde ciddi bir artış yaşanıyor. Kripto paralar giderek popülaritesini arttırdıkça, bu tarz istenmeyen aktiviteler de maalesef aynı oranda artıyor. Yetkililer de yaptıkları açıklamalrda da görüleceği gibi, bu tarz saadet zinciri odaklı şeylere hiçbir şekilde toleransları olmadığını belirtirken, bundan sonra bu konu ile ilgili gereken denetimin çok daha sıkı bir şekilde yapılacağını ifade ediyor.

Filipinler, Kripto Para Dolandırıcılarını Sınır Dışı Etti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Filipinler, Kripto Para Dolandırıcılarını Sınır Dışı Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Bitcoin bir dip bulana kadar düşecek, Efsane Cuma kripto piyasasında ve daha fazlası… Ethereum tam bir yıl aradan sonra bir ilki yaşıyor İsviçre Cenevre’de Bir Blockchain Merkezi Açıldı Manipülatörlerin Elinden Tether Kozunun Alınmasının  Piyasaya Etkisi Nasıl Olur? XRP 5% düşüşle 0,29977 seviyesinin altına geriledi Bitcoin 1.500 dolara düşerse altcoinleri bekleyen tehlike ne olur?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır