Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek
Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek


Sizce Bitcoin bu kazayı atlatır mı? Yatırım uzmanı Lou Kerner’a göre eğer atlatır ise kripto dünyasının Amazon’u olarak geri dönecek.

Bitcoin yatırımı yapmak kalbi zayıf olanların yapabileceği bir yatırım türü değil. Kripto dünyasının lideri bunu defalarca kez gösterdi. Fakat şu da bir gerçek ki iki yıl boyunca hold yapan yatırımcılara da büyük paralar kazandırdı.

Lou Kerner bir girişim sermayesi şirketi olan CryptoOracle’ın ortağı ve “merkeziyetsiz dijital ekonomi” olarak adlandırdığı kripto para dünyasını destekliyor. Bu alanda uzun dönem yatırım ufkuna sahipler.

Ayrıca Bkz: CryptoOracle: Düzenleyiciler Bitcoin’in önünü açabilir.

Çarşamba günü CNBC’de katıldığı bir programda şu ifadeleri kullandı:

Kripto parayı en çok karşılaştırdığımız internet patlamasına bir daha bakacak olursak Amazon’un dünyadaki en büyük şirketlerden birisi olduğu tartışmasız bir gerçek. Ancak iki yıldan daha fazla bir zaman önce %95 değer kaybettiğini hepimiz biliyoruz.

Bitcoin bu kazayı atlatır ise Amazon (NASDAQ:AMZN) gibi değerlenir mi?1997 yılının Mayıs Ayında Amazon hisse başına 18 dolar fiyat ile halka arz edildi. Zaman içinde yükseliş ve düşüşler yaşadı ve 2001 yılının Eylül ayında hisse değeri 6 dolardı.

Fakat zaman içinde yükselişini sürdüren şirket 2018 yılının Eylül ayında borsa değeri 1 trilyon doları aşan ikinci ABD şirketi oldu (İlki Apple’dı.)

Kerner yine de bu volatilitenin Bitcoin yatırımcılarının katlanması gerektiğine kıyasla çok düşük olduğunu ekledi.

2013 yılında %70 kaybettiğimiz bir gece de olmuştu. Kimse bu kadar büyük kaybetmek istemez. Ancak kriptoya yatırım yapmanın olayı da bu değil mi?


Bitcoin geleceğin dijital altını Bitcoin geleceğin dijital altını olacak.Kerner’a göre Bitcoin bu kazayı atlatır ve gelecekte altının yerini alır. Altın şu anda toplamda 8 trilyon dolarlık bir büyüklüğe sahip. Lou Kerner bu büyüklüğe bir gecede ulaşılamayacağının ancak zamanla bunun gerçekleşeceğinin altını çiziyor.

Bitcoin’in yeni altın olacağını düşünen tek yatırımcı Lou Kerner değil (Bkz: Bill Miller). Ancak Wall Street veteranları arasında Bitcoin’e karşı şüphecilik olduğu da bir gerçek. 2017 Eylül’ünde J.P. Morgan CEO’su Jamie Dimon Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak nitelemişti. Fakat bu sözlerini sadece üç ay sonra geri almak zorunda kalmıştı.

Kerner Bitcoin’e olan inancını yineleyerek şu anki durumu Roy Amara’nın 1970 yılında yaptığı bir tespitle açıklıyor. “Büyük teknolojik gelişmeleri kısa vadede olduğundan fazla abartıyoruz, uzun vadede getirdiklerini ise küçümseme eğilimindeyiz.”

Bitcoin bu kazayı atlatır mı zaman gösterecek. Fiyatının 3000 doları göreceğini belirten uzmanlar da var. Ayı piyasası bir süre daha devam edebilir. Ancak Bitcoin ve kripto para piyasasının geleceğin teknolojisi olduğuna dair inancımızı koruyoruz. Kripto paraya yapılan yatırımların uzun vadeli düşünülmesi gerektiğine inanıyoruz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung, en yeni Galaxy akıllı telefonları için Ethereum Blockchain SDK beta sürümünü piyasaya sürdü Bitcoin ağındaki işlem sayısı dikkat çekici şekilde yükselmeye başladı! 2019 yıl sonu Binance Coin BNB kaç dolar olur? Van Eck Associates CEO’su: Bitcoin Yatırımcıları Altına Geçiyor Binance’den Kritik Listeleme eBay yöneticisi: Ripple e-ticaretin yıldızı olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır