Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple: Sınır Ötesi Ödeme Piyasası 2026 Yılına Kadar 47 Trilyon Dolar Olacak!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple: Sınır Ötesi Ödeme Piyasası 2026 Yılına Kadar 47 Trilyon Dolar Olacak!
Ripple: Sınır Ötesi Ödeme Piyasası 2026 Yılına Kadar 47 Trilyon Dolar Olacak!Bill Clinton ile açılış yapılan ve Ripple‘ın finanse ettiği Swell 2018 konferansının ikinci gününde de oldukça önemli açıklamalara ve konuklara yer verildi. Ripple konferansın ikinci gününde, ”Ödemelerde Blockchain” isimli bir rapor yayınladı. Söz konusu rapor mevcut yıl içerisinde blockchain tabanlı ödemelere geçiş yapan ”kritik topluluğa” ışık tuttu. Dahası, rapora göre 2018 yılının içerisindeki kurumların yanı sıra, çok daha fazla firma sınır ötesi ödemeler için Ripple ve blockchain tabanlı uygulamaları gözden geçirmekte.

Boston Consulting Group tarafından toplanan verilere göre, sınır ötesi ödemelerin küresel piyasadaki hacmi 27 trilyon dolar oldu. Verilerin analizine göre ise, söz konusu hacim 2018 yılından 2026 yılına kadar olan sürede 20 trilyon dolar daha büyüme gösterebilir. Bu da sınır ötesi ödeme piyasasının 2026 yılında 47 trilyon dolar civarında bir rakama sahip olacağını göstermekte.

Ripple’ın Piyasa Stratejisti Cory Johnson, ”Tehlikede olan çok fazla para vardı” cümlesinden sonra, şu şekilde devam etti:

”Dünya anında, talep olduğu gibi bir şeylere sahip olmaya alışıyor. Hiçbir şey için beklemiyorlar.”

Dünyadaki ”anında olsun” furyasına dikkat çeken Johnson, günümüz insanının artık hiçbir şey için zaman kaybetmek istemediğini belirtti ve blockchain teknolojisinin de sınır ötesi ödeme konusunda istenilen şeyi verebileceğini vurguladı. Bunun da ötesinde, kripto para endüstrisi ve blockchain teknolojisi uluslararası ödeme yollarını modernleştirme fırsatına da sahip. Normalde çok fazla zaman alan bankalar ve uluslar arası ödemeler, Ripple ve blockchain teknolojisi ile çok daha kısa sürelerde yapılabilmekte.

Ripple: Sınır Ötesi Ödeme Piyasası 2026 Yılına Kadar 47 Trilyon Dolar Olacak! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple: Sınır Ötesi Ödeme Piyasası 2026 Yılına Kadar 47 Trilyon Dolar Olacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Trump’ın son yaptırımları Bitcoin için ne anlama geliyor? ABD’nin Dev Şirketlerinden StateFarm Blockchain’i Araştırıyor Bitcoin’i Yükselten Faktörler Kripto Para Borsaları Olabilir Ethereum (ETH) Haftalık Analizi: ETH Rekor Kırdıran Yükselişe Hazırlanıyor! Araştırma: Facebook’un Kripto Para Birimi Demografik Sıkıntılar Yaşayacak! 2018 Yılına Damga Vuran Bitcoin Fiyat Tahminleri – Kaç Tanesi Tuttu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır