Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman görüşü: 6 aya kadar Bitcoin’in 5000 doları geçeceğini ummayın!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman görüşü: 6 aya kadar Bitcoin’in 5000 doları geçeceğini ummayın!
Uzman görüşü: 6 aya kadar Bitcoin’in 5000 doları geçeceğini ummayın!

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin’in 5000 doları görecek mi? Ne zaman görecek? sorularının cevabını CCN’den aldığımız bir haberle sizlere aktarıyoruz.

Bitcoin’in 5000 doları ne zaman görecek?Bitcoin’in 5000 doları görmesi en erken üç ya da altı ay sonra olacak. Bu öngörünün sahibi Civic CEO’su Vinny Lingham. Lingham’a göre ayı piyasasının altı ay daha gitmeye niyeti yok. Lingham 3,000 dolar ile 5,000 dolar arasındaki gidip gelmelerin üç ya da altı ay daha devam edeceğini söylüyor. Bu fiyatta alış emirlerinin de devam ettiğini vurgulayan Lingham, piyasanın en az üç ay veya altı ay sonra ayı pozisyonundan çıkması gerektiğini aksi takdirde 3,000 dolara takılıp kalacağını söylüyor.

Ayılar altı ay içinde piyasayı terk etmeli!Önde gelen uzmanlardan bazıları, Woobull.com’dan Will Woo da dahil, 2019’un ikinci çeyreğinde ayıların piyasadan gitmesi gerektiğine inanıyor. Ancak bu aşağı yönlü gidişin öyle kısa sürede piyasayı terk etme olasılığı pek yok. Böyle durumlarda bir varlık uzun bir konsolide süresi geçiriyor. Hızlı hareket eden kriptolar için ise bu süre üç ya da altı ay.

(Bitcoin daha kötü günler gördü ama her zaman güçlü geldi başlıklı yazımızı okumanızı öneririz)

Ancak Lingham gelecek altı ay içinde bir kırılma yaşanmazsa 3,000 dolarlık bir seviyenin yıl sonuna kadar gideceğine inanıyor. Çok ilginçtir, geçtiğimiz aylarda yaşanan rekor volatiliteye rağmen, Bakkt, ICE (NYSE:ICE), NAsdaq, Fidelity ve Asya’daki pek çok finans kurumu kripto piyasasına girdi. Dün aldığımız bir habere göre Nasdaq 2019’un ilk çeyreğinde Bitcoin vadelileri başlatıyor.

(Nasdaq’dan kripto para piyasası için güzel haber başlıklı yazımız ilginizi çekebilir)

Lingham bir konuya daha dikkat çekiyor, eğer kripto piyasasındaki volatilite artmaya devam ederse kurumsal yatırımcılar piyasadan uzak durabilir altyapıların güçlü olması çok da önemli olmaz bu aşamada.

“Aşırı volatilite kriptoları bir yatırım aracı olmaktan uzaklaştırır. Eğer kurumsal yatırımcılar bu piyasaya girerse ve ETF onayı gelirse o zmana bu tür bir volatilite olmaması gerekir çünkü ortada çok büyük paralar olacak.”

(Bitcoin ayı piyasası devam edebilir ancak.. başlıklı yazımız okunmaya değer)

(SEC Bitcoin ETF’lerinin onayı için şartını açıkladı adlı yazımız ilginizi çekebilir)

Bitcoin aşırı risk taşıyor mu?Lingham’a göre geçtiğimiz iki haftada yaşanan çöküş % 35 kayıp yaşattı hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara. Kurumsal paralar böyle durumlardan kaçınır. Lingham’a göre aşırı riskli bir durum bu. Ancak şu da var nerde büyük risk orada büyük kazanç vardır diyor Lingham.

Lingham’ın işaret ettiği bir diğer nokta, bazı insanların Bitcoin’i değer deposu gibi gördükleri, (Lingham bunun doğru olmadığı görüşünde), bazılarının da bir ödeme aracı gibi gördüğü.

Lingham önceden kriptolar ile ilgili çok umutlu olarak tam bir boğa konumundaydı-kendisi bu piyasaya özellikle Bitcoin alarak 2013 de girdi- şubat 2017 de ise şüphelerini içeren bir blog yayınladı ve kripto paraların balon olabilme riskinden bahsetti. Bu konuyla ilgili yorumunda da spekülasyonlar değil, ana yapı taşlarının piyasayı yönlendirmesi gerektiğini vurguladı.

(Bu yıl Bitcoin ve kripto para için tek umut kaldı..ilgili yazımız)

Bu hafta başında Galaxy Digital ‘den Mike Novogratz kripto paraların bir sonraki yıla sıçrama yapacağını ve ancak o zaman fiyatların tekrar harekete geçeceğini söyledi. Novogratz bir de öngörüde bulundu; gelecek yılın ilk çeyreği mali kurumlar kripto para fonlarına değil kripto paralara yatırım yapacak.

(Bitcoin bu kadar düşmüşken tekrar yükselmesi mümkün mü? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir)

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman görüşü: 6 aya kadar Bitcoin’in 5000 doları geçeceğini ummayın! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Eski Günlerine Geri Dönecek mi? İşte Uzmanların Görüşleri Sektöre girer girmez ilk 10’da yer alacak TON tokenı piyasayı altüst edecek! OKEx Bünyesindeki C2C Platformu Artık Tron’u (TRX) Destekliyor Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor Ethereum 15% oranında geriledi Ukrayna’da crpytojacking iddiası!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır