Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

2008’de Krizin Sebebi Olarak da Gösteriliyor: Blockchain, Mortgage Sisteminde Etkili Olabilir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2008’de Krizin Sebebi Olarak da Gösteriliyor: Blockchain, Mortgage Sisteminde Etkili Olabilir mi?
2008’de Krizin Sebebi Olarak da Gösteriliyor: Blockchain, Mortgage Sisteminde Etkili Olabilir mi?2008 global krizinin sebebi olarak da gösterilen Mortgage piyasasında Blockchain teknolojisinin ismi son günlerde giderek fazla şekilde anılıyor. Şu anda Amerika’da faiz oranları yüzde 2 ila 5 arasında değişirken, şu anda global çapta bu piyasanın hacminin 31 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

PWC raporuna göre, Mortgage sektörü çok fazla sayıda aracıya sahip ve her aracı da kendine bir kar payı bıraktığı için totalde çıkan fatura daha yüksek oluyor. Bu durum da, aslında Blockchain’i bu sektör özelinde çok iyi bir aday yapmaya yeten bir durum.

Konuyla ilgili yayınlanan raporda, şu ifadeler kullanıldı:

”Blockchain teknolojisi, insanların ev alma süreçlerinde ciddi tasarruf sağlanmasına yol açabilir. Finansal kurumların mortgage’ı ele alış biçimi şu anda yanlış ve Blockchain bu konuda maliyetten ciddi oranda tasarruf sağlama gücünde.”

Konuyla ilgili bir başka araştırma da, Synechron isimli firmadan geldi. Teknolojik hizmetler sağlayan ve danışmanlık veren firma, şu ifadeleri kullandı:

”Mortgage sürecini otomatikleştirmek, ciddi bir tasarruf sağlayacaktır. Şu anda yaptığımız çalışmalara göre, Blockchain kullanımı sayesinde yaklaşık 177 milyon dolarlık kredi masrafı düşümü sağlanabilir.”

Konuyla ilgili, başını Çin’in çektiği birçok ülke çeşitli araştırmalar da yapıyor. Mortgage sektöründe yaşanacak iyileşme ve insanların girdiği borç yükünün ciddi oranda azalması; gerçekten de oldukça önemli bir çözüm olabilir. Bu durum da, bir kez daha bize Blockchain’in ne denli muhteşem bir teknoloji olduğunu ortaya koyuyor.

2008’de Krizin Sebebi Olarak da Gösteriliyor: Blockchain, Mortgage Sisteminde Etkili Olabilir mi? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2008’de Krizin Sebebi Olarak da Gösteriliyor: Blockchain, Mortgage Sisteminde Etkili Olabilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin madenciliği için en iyi yer neresi? Bu coinler Bitcoin’i geride bırakarak 200 HO’nun üzerinde işlem görüyor Bitcoin boğaları için yeni bir umut: BTC boğaları fırsat için hazırda bekliyor Ethereum Geliştiricileri, Ağda Daha Sık Hard Fork Yapmayı Düşünüyor Bitcoin öncüsüne göre fiyatı 50,000 dolara taşıyacak 4 şey Bitcoin 7000 dolarla flört ediyor: Temmuz’da 8,000 olur mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır