Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Uzman: Borsalardaki Öz Düzenleme Kurumsal Yatırımcıyı Çekecek Kadar Cazip Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Uzman: Borsalardaki Öz Düzenleme Kurumsal Yatırımcıyı Çekecek Kadar Cazip Değil
Uzman: Borsalardaki Öz Düzenleme Kurumsal Yatırımcıyı Çekecek Kadar Cazip DeğilÇoğu insan tarafından kripto para sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden birisi düzenleme ve denetim olarak görülmekte. Özellikle geçtiğimiz günlerde artan  güven problemi, John McAfee gibi kişileri HitBTC gibi borsalara karşı boykota bile götürdü. Kripto para dünyasının aradığı kan olan kurumsal yatırımcılar da hem düzensizlik hem de hacklenme endişesi yüzünden piyasaya girmekte hala tereddüt ediyor.

Tüketiciler ve kurumlar arasında kriptoya karşı olan ilgi şüphesiz büyümekte. Ancak yine de sahtekarlık ve hacklenme olayları piyasanın en büyük baş belası. Sayılarla konuşmak gerekirse, Business Insider’ın haberine göre , 2018 yılının ikinci çeyreğinde yatırımcılar hack veya sahtekarlık olaylarından ötürü tamı tamına 670 milyon dolar kaybetti.

Katı kripto piyasasına ışık tutmak ve daha adil düzenlemeleri getirmek amacıyla çalışan iki grup yeni yeni ortaya çıktı. Bunlardan bir tanesi Virtual Commodity Association olup, endüstrinin öz düzenleyici kurumu olarak tanımlanmakta ve zaten endüstriye tanıdık simalar olan Winklevoss kardeşler, Bitstamp, bitFlyer ve Bittrex tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında piyasaya çıktı.

İkinci grup ise Coinbase, Circle, Digital Currency Group, Polychain Capital ve Zcash gibi isimler tarafından kurulan Blockchain Association. Söz konusu grup ise genellikle tüketici koruması ve tokenlere yapılan vergilendirme üzerinde durmakta.

Bir çok öz düzenleyici kurumların doğru yöne giden bir adım olduğunu itiraf etse ed, White Collar Defense and Investigations Group yetkililerinden Joseph Moreno buna katılmıyor. Güvenlik uzmanı olan Joseph’e göre arkalarında bir düzenleyici kurum olmadığı sürece, öz düzenleyici grupların hiçbir anlamı yok. Sağlam bir otorite olmadan bunlar da faydasız.

Uzman: Borsalardaki Öz Düzenleme Kurumsal Yatırımcıyı Çekecek Kadar Cazip Değil isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Uzman: Borsalardaki Öz Düzenleme Kurumsal Yatırımcıyı Çekecek Kadar Cazip Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano 20% oranında düştü Kripto araştırması: Ethereum tüm ekosistem iki kat daha büyük Üst Düzey Kongre Üyesinden Trump’a Meydan Okuma: “Bitcoin’e Aşığım” Sıcak Gelişme: SWIFT, RippleNet ile İş Birliği İddialarını Yalanladı Reuters: Para İle Kripto Para ”Shillemek”, Çok Daha Yaygın Bir Hal Alıyor Bitcoin, Ripple ve Ethereum Yatay Ticarette: Bu Altcoinler İse Tırmanışa Geçti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır