Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor
Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor

© Reuters.  Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor© Reuters. Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor

Kripto para yatırımındaki en önemli isimlerden biri olan Mike Novogratz, Bitcoin’in düşüş eğiliminin sona erdiğini ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının, kurumsal yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle 2019’da olacağını düşünüyor.

Novogratz: Önce 10 Bin, Sonra Yeni Tarihi Zirveler

Kripto odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, kripto para piyasası ve özellikle de Bitcoin’in durumu hakkında yorum yaptı.

En büyük kripto olan bitcoin ve toplam pazarın %50’sini oluşturan bir piyasa bonosuyla, piyasaya girmeyi bekleyen kurumsal yatırımcıların odak noktası olma eğiliminde. Novogratz’a göre bu kurumsal akın, Bitcoin’i 2019’da yeni tarihi zirvelere taşıyacak.

Novogratz, Financial News’i “Perakende satışta olduğu gibi, kurumsal bir FOMO vakası [kaçırma korkusu] olacak.” dedi. Bundan önce, Bitcoin’in bir “çift önemli fiyat direnç puanı” alması gerekiyor.

Bitcoin 6,800 dolar bandından çıkmalı ve bundan sonra yıl sonuna kadar 8.800-9.000 $ ‘a çıkabiliriz. Sonrasında ise Bitcoin için ralli başlar.”

Novogratz’un geçtiğimiz günlerde düşüş eğilimi işaret etmesi, Bitcoin’in yıl sonundan önce 9.000 $ üzerini kırmayacağını ve 10.000 $’ lık bandı ise 2019’un ikinci çeyreğinde kırılabileceğini hedeflediğini gösteriyor.

Ancak olumsuz duygular geçmiş gibi görünüyor ve Novogratz şu anda 2019’un ilk çeyreğinde 10.000 $ ‘lık önemli psikolojik direncin kırılmaya başlayacağını ileri sürüyor. Bir sonraki boğa koşusunu başlatması beklenen bir mola, potansiyel olarak önceki yüksekleri zorluyor.

“İlk çeyreğin sonunda 10.000 doları bulacağız ve bundan sonra yeni zirvelere – 20.000 $ ya da daha fazlasına – geri döneceğiz” dedi.

Novogratz, Bitcoin’in 2018 yılı sonundan önce 40.000 dolara ulaşacağını tahmin etmişti. Bu rakam, Aralık 2017’de geri kalan 20.000 dolarlık zirveyle tahiminin yarısını buldu. Novogratz, kripto para fiyatlarını körfezde tuttu.

Zaten Kurulan Kurumsal FOMO Ralli Vakfı

Novogratz gibi yaklaşan kurumsal ralli yatırımcıları, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek noktasının hemen yanı başımızda olduğunu beri işaret ediyorlardı.

Geçtiğimiz haftalarda Fidelity gibi, bir dizi geleneksel bankacılık firması, Fidelity Digital Asset Services adında özel bir kripto para trade işleminin başlatılmasında görev alan ilk Wall Street olan kriptoya olan ilgiyi artırdı.

Artık ilk kilometre taşı alındığı için, Fidelity’nin en yakın rakibinin bir silah yarışına dönüşen yerlere katıldığı bir domino etkisi bekleniyor.

Gelecek ay, New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange, fiziksel olarak yerleşmiş Bitcoin Futures sözleşmeleri sunan Bakkt işlem platformunu piyasaya sürecek ve bu sayede birçoğu, Bitcoin’in fiyatının biriminin sınırlı tedarike katılarak artışa neden olabileceğine inanıyor.

Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Yatırımcı Novogratz; Bitcoin için Yeni Tarihi Zirveler Geliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vaneck CEO’su sunmuş olukları Bitcoin ETF’si hakkında konuştu John McAfee: SEC, Kripto Para Birimlerine Karşı İlk Yasal Savaşını Kaybetti! Bitcoin için 3500 Dolara Kadar Kademeli Düşüş Öngörülüyor Yazılım Üreticisi 30 Ay Hapse Mahkum Edildi ve 725.000 Dolarlık Bitcoin’ine El Konuldu Uzman görüşü: Bitcoin bu kazayı atlatır ise kriptonun Amazon’u olarak dönecek Ripple’ın Son Ortaklık Anlaşmaları Boğa Koşusunu Kaçınılmaz Kılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır