Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Bitcoin Figürü Ethereum’a Yüklendi: Para Değil, Güvenli Değil, Ölçeklenebilir Değil

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Bitcoin Figürü Ethereum’a Yüklendi: Para Değil, Güvenli Değil, Ölçeklenebilir Değil
Ünlü Bitcoin Figürü Ethereum’a Yüklendi: Para Değil, Güvenli Değil, Ölçeklenebilir Değil


Bitcoin’in erken savunucularından olan ve kripto para piyasasının yakından tanıdığı Tuur Demeester, Ethereum ağı hakkındaki endişelerini Twitter üzerinden dile getirdi ve Ethereum’un “ne para, ne güvenilir ne de ölçeklenebilir” olduğunu savundu.

Kripto para piyasasına dair görüşleri ile Twitter’da geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Adamant Capital’in kurucusu Demeester, Twitter’da Ethereum ağına dair görüşlerini açıkladığı uzun bir yazı dizi paylaştı.

Ethereum’un kusurlarını kripto para topluluğuna bildirmesinin kendisi üzerinde bir sorumluluk olduğunu ifade eden Demeester, dünyanın en yüksek piyasa hacmine sahip üçüncü kripto para birimi olan ETH’nin Bitcoin’e oranla farklı bir kültüre ve mimariye sahip olduğunu ve onun çözdüğü sorunları çözmeye odaklanmasının saçma olduğunu dile getirdi.

“Ethereum Sadece Bir Bilimsel Bir Deney”
Ethereum’un kripto para dünyasının kurtarıcısı olduğu yönündeki anlayışın doğru olmadığını ifade eden ünlü kripto para evanjelisti, Vitalik Buterin önderliğinde geliştirilen kripto paranın bir “bilimsel deney” olduğunu savundu.

Kripto para dünyasının teknolojik gelişimi açısından bir numaralı sorunu olan ölçeklenebilirliğin Ethereum’da büyük bir soru işareti olduğunu ifade eden Demeester, Vitalik Buterin veya diğer ekip üyeleri tarafından önerilen çözümlerin gerçekçilikten uzak olduğunu savundu. Sharding ve plasmanın beklenen etkiyi yaratamayacağını savunan Demeester, Ethereum’un geçmeye çalıştığı Proof of Stake sistemi hakkında da şüpheci yaklaşımını sürdürdü.

Ethereum’un piyasada yakaladığı başarının bir pazarlama stratejisi olarak öne çıktığını savunan Demeester, Ethereum ağının açık kaynak kodlu bir proje ve test ağı geliştirmek ve ilginç bilgisayar problemleri çözmek yerine gereksiz kripto para girişimleri için uygun hale getirildiği ve kurucularının kripto paralar hakkında fikri olmayan yatırımcıları uygunsuz bir şekilde piyasanın içine çektiğini savundu.

Geçtiğimiz sene içerisinde 1.350 dolara dek yükselen ve sonrasında 85 dolar bandına dek gerileyen Ethereum, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan Constantinople hard forku gelişmesi ile birlikte bu dip seviyesinden önemli ölçüde değer kazanmıştı. Kripto para birimi yayın saati itibariyle Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte yüzde 15’lik değer kazancı ile 136,4 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ünlü Bitcoin Figürü Ethereum’a Yüklendi: Para Değil, Güvenli Değil, Ölçeklenebilir Değil appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Bitcoin Figürü Ethereum’a Yüklendi: Para Değil, Güvenli Değil, Ölçeklenebilir Değil - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash, TRON ve Ripple haber özeti Coinbase Cüzdanı, iOS ve Android Uygulaması için Bitcoin Desteğini Duyurdu Bu Amerikan Eyaleti Bitcoin’i ‘Para’ İle Aynı Yasal Statüye Koyma Yolunda XRP 5% düşüşle 0,34931 seviyesinin altına geriledi Güney Amerika’nın En Büyük Yatırım Bankası, Kripto Para Çıkarıyor Japonya Yeni Rapor Yayınladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır