Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Bitcoin Borsasının Kurucusunun Kişisel Verileri, Darknet’te Satıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Bitcoin Borsasının Kurucusunun Kişisel Verileri, Darknet’te Satıldı
Ünlü Bitcoin Borsasının Kurucusunun Kişisel Verileri, Darknet’te Satıldı

3/3


2/3

Darknet’teki (karanlık ağ) Bitcoin kullanımı, uzun bir süredir devam eden kripto para piyasasındaki düşüşe rağmen hala artıyor.

OKCoin‘in kurucusunun kişisel bilgileri, Darknet’te Bitcoin ile satılıyor
Çin medya kuruluşu Blockbeats’e göre, “drenchen” takma adına sahip olan bir kişi, Ocak ayının başlarında kripto para birimi borsası OKCoin‘in kurucusu Star Xu’nun kişisel bilgilerini Darknet piyasasında 0,00029 Bitcoin yani yaklaşık 1 dolar karşılığında satmaya çalışıyordu.


İlan Metni
Darknet’teki ilanda OKCoin‘in kurucusunun; kimlik numarası, adresi, doğum yeri, eşinin adı, otomobilinin bilgileri, işletmeleri, faaliyetleri ve sosyal ağlarına yönelik bilgiler yer alıyordu. Makale tarihi itibariyle Star Xu ve OKCoin’den veri sızıntısı konusunda herhangi bir açıklama gelmedi.

Darknet’te Bitcoin ile kişisel bilgiler alınıp satılıyor
Yasa uygulayıcılarının bu yasa dışı etkinlikleri engelleme çabaları devam etmesine rağmen, ünlü Darknet pazarlarında Bitcoin ile kişisel bilgilerin alınıp satılması nadir görülen bir durum değil. Ağustos 2018’de, bir bilgisayar korsanı, Çin’in önde gelen konaklama zinciri olan Huazhu Hotels Group’un 130 milyondan fazla otel misafirinin kişisel bilgilerini Darknet’te 8 BTC yani 56.000 dolar karşılığında sattı.


Hassas kişisel verilere ek olarak, TOR (The Onion Routing) gibi özel yazılımlar gerektiren Darknet pazarında, ilgilenen taraflar için yasa dışı uyuşturucu, silah, çocuk pornografisi ve diğer kaçak malların satışı da yapılıyor.

Fiyat düşüşüne rağmen, 2018’de Darknet’te Bitcoin işlemleri yükseldi
Bitcoin, son 12 ayda değerinin yüzde 80’ini kaybetmesine rağmen 2018’de Darknet’te Bitcoin işlemleri yükseldi. Veri şirketi Chainalysis’in yeni yayınladığı bir raporda, Darknet’teki Bitcoin işlem hacimlerinin 2018 yılı boyunca sürekli artarak ortalama 2 milyon dolar olduğu ve bu rakamın yılın başındaki hacmin neredeyse 2 katı olduğu belirtiliyor.


Darknet’teki Bitcoin işlemleri
Ancak, Darknet pazarlarına akan Bitcoin değerinin 2017 yılında 703 milyon dolardan 2018’de 603 milyon dolara düştüğü bildirildi. Bu düşüşün, 2017 yılının ortalarında ana Darknet pazar yeri Alphabay’ın kapatılmasına bağlı olduğu belirtiliyor. Raporda bir Darknet pazarı kapandığında, diğerlerinin de onun yerini almak için yarıştığı söyleniyor. Chainalysis’in kıdemli ekonomisti Kim Grauer, Reuters’a verdiği yakın tarihli bir röportajda şunları söyledi:

Darknet’te bir şey satın almak isteyen biri için, Bitcoin fiyatının dalgalanması gerçekten önemli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ünlü Bitcoin Borsasının Kurucusunun Kişisel Verileri, Darknet’te Satıldı appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Bitcoin Borsasının Kurucusunun Kişisel Verileri, Darknet’te Satıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler analistten iddialı Bitcoin tahmini Ethereum, 150 dolar için mücadele ederken Google aramaları son üç yılın en düşüğünde Kripto Kışına Rağmen, Yenilik Devam Ediyor: 0x Yeni Platformunu Tanıttı Binance’ten çalınan 8.5 milyon dolarlık Bitcoin hareket halinde Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi Vitalik Buterin, Yaklaşan Ethereum Hard Forku Hakkında Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır