Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Lightning Network 530 BTC Kapasitesi ve 5.000 Ağ Düğümü ile Yeni Bir Rekor Kırdı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Lightning Network 530 BTC Kapasitesi ve 5.000 Ağ Düğümü ile Yeni Bir Rekor Kırdı!
Lightning Network 530 BTC Kapasitesi ve 5.000 Ağ Düğümü ile Yeni Bir Rekor Kırdı!Bitcoin‘in ölçeklenme problemine yanıtı olan Lightning Network (LN) protokolü, yeni bir rekora imza attı ve 530 BTC kapasitesini aştı. Basın saatine göre 532.96 BTC’lik ağ kapasitesine sahip olan Lightning Network, ağ düğümü konusunda da başka bir rekora imza attı ve 5.013 düğüme ulaştı ki bu son 30 güne kıyasla %16.69’luk bir yükseliş anlamına gelmekte.

Geçtiğimiz 24 saat içerisinde toplam 30 yeni düğümü bünyesine katan LN, aynı zamanda 469 yeni ödeme kanalı açılmasına da tanıklık etti. Daha uzun süreli verilere bakılacak olursa da, ağ kapasitesi son 30 günde %17, kanallar ise %36 artış yaşadı.

Özellikle 2017 yılında Bitcoin’in 20.000 dolara ulaşması esnasında kitlenen Bitcoin blockchain ağı, yapılan bazı işlemlerde rekor seviyede işlem ücreti gerektirmesi ve çoğu işlemin çok uzun süreler ağda bekletilmesi sorunu nedeniyle ciddi anlamda sekteye uğramıştı. Bitcoin geliştiricileri söz konusu duruma çare olması için başlattıkları Lightning Network protokolünde ilk günden bu yana inanılmaz bir ilerleme kaydetti ve Bitcoin ağında bir çok işlem eskiye kıyasla çok daha ucuz ve çokd aha hızlı yapılabilmekte.

Bitcoin blockchain ağı üzerinde ikinci bir katman oluşturan LN, temel olarak ağ içerisinde başka küçük ödeme kanalları açarak, ağın tıkanmasını önlüyor ve kullanıcıların küçük çaplı işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. LN hala beta aşamasında ancak 2019 yılında ciddi anlamda ticari kullanıma sunulacağı tahmin edilmekte.

Lightning Network 530 BTC Kapasitesi ve 5.000 Ağ Düğümü ile Yeni Bir Rekor Kırdı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Lightning Network 530 BTC Kapasitesi ve 5.000 Ağ Düğümü ile Yeni Bir Rekor Kırdı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Charlie Lee: Coinbase Protestosu Çok Etkili Olmayacak Edge Markets: Ripple (XRP) Devrim Yapacak! Bitcoin Halving 2020 – Bilmeniz Gereken Herşey Brian Kelly: “Bitcoin, bir makro ticarete başlıyor.” Çin’in Bitcoin milyarderi: “Sabırlı olun. Bitcoin 100.000 dolara çıkacak.” Bitcoin ekonomisti: “Bu ayı piyasası, Bitcoin için bir test.”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır