Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

MoneyMatch XRP Kullanarak İlk Resmi Sınır Ötesi Transferini Gerçekleştirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » MoneyMatch XRP Kullanarak İlk Resmi Sınır Ötesi Transferini Gerçekleştirdi
MoneyMatch XRP Kullanarak İlk Resmi Sınır Ötesi Transferini Gerçekleştirdi

© Reuters.  © Reuters.

XRP kullanarak ilk resmi sınır ötesi transfer gerçek oldu. MoneyMatch, kısa bir süre önce sınır ötesi ödeme gerçekleştiren ilk şirket olarak tarihe geçti.

XRP Kullanarak İlk Resmi Sınır Ötesi Transfer YapıldıKuala Lumpur merkezli finansal teknoloji kuruluşu olan MoneyMatc, bu işlemi blokzincir teknolojisini kullanarak yaptı. Şirket, RippleNet’i şirketin platformuyla entegre etmek için San Francisco merkezli Ripple ile birlikte çalıştı.

XRP Kullanarak İlk Resmi Sınır Ötesi Transfer Malezya İçin İlkMoneyMatch, bir perakende kullanıcısının RippleNet’i kullanarak Malezya Ringgiti’ni (MYR) Euro’ya (EUR) çevirmesine yardımcı oldu. İşlem birkaç saat içinde tamamlandı ve para Malezya’dan İspanya’ya gönderildi.

MoneyMatch başkanı, bu işlem ile gurur duyduğunu söyleyerek şunları söyledi:

“Şirket bu işlemi tamamen Malezyada genç Malezyalılar ile yaptı. Bu gençler, Ripple blokzincir teknolojisine entegre olma yeteneğine ve uluslararası yasal para transferini gerçekleştirme yeteneğine sahipler.”

Bu tarihi işlemden sonra, MoneyMatch Letonya, İrlanda ve Almanya gibi ülkelere blokzincir üzerinden çeşitli sınır ötesi ödemeleri gerçekleştirdi.

MoneyMatch ile yapılan işlem, Nisan ayında Ripple’in Avrupa ve Asya’da ödeme hizmeti sunan 5 uluslararası xVIA müşterisi için imzaladığı duyurunun başarılı bir sonucudur.

Ripple, xVIA’yı uluslararası ödemelerin gerçek zamanlı olarak gönderilmesi için düzenlenmiş güvenli bir yol olarak tanıtıyor.

Moneymatch, özellikle Malezya merkez bankası olan Bank Negara Malaysia tarafından onaylandığı ve düzenleyici kuruluşların güveni nedeni ile kendisi ile gurur duyuyor. Sonuç olarak, küresel ödemeleri, geleneksel bankalardan daha ucuz ve hızlı bir şekilde yapmak için blokzincir teknolojisi kullanılmıştır.

Ayrıca şirket, küresel ödeme sektöründe Ripple’ın en büyük rakibi olarak kabul edilen Stellar ile de ortaklık için imza attı.

MoneyMatch çok hızlı bir şekilde büyüyen bir şirket olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Bir yıl önce Ekim 2017 yılında kurulduğunda sadece 3 kurucu ortak bulunan şirkette bugün tam zamanlı 28 personel bulunuyor. Şirket, 200 milyon MYR’den fazla işlem yaptı ve 10,000’den fazla kayıtlı müşteriye sahip.

Küresel Ödeme Sektöründe XRP Blokzincir TeknolojisiRipple bir süreden beri küresel ödeme sektörünü ve XRP‘nin sektörü değiştirme potansiyelini araştırıyor. Aslında, pek çok saygın finans kuruluşu, bir süredir Ripple’ın teknolojisini test ediyor.

Bankaların ağır bir şekilde düzenlenmesi nedeniyle, Ripple daha sonra MoneyGram ve Western Union gibi dünyaca bilinen ödeme transfer şirketlerine dönmeye karar verdi. XRP işlemlerinin saniyeler içinde ve daha düşük bir maliyetle gerçekleşmesi, her türlü finansal kurum için Ripple’ı cazip bir seçenek haline getirmiştir.

Ripple, bu sektördeki ağırlığını gittikçe hissettiriyor. Birkaç hafta önce kripto para alanında bazı önemli ortaklarla xRapid‘i piyasaya sürmüştü. Şirket, en büyük 10 ABD bankası içinde bulunan PNC bankası ile bir anlaşma imzaladı bile. Bu anlaşma ile 8 milyondan fazla PNC müşterisi, gerçek zamanlı sınır ötesi ödemeleri kolaylıkla yapabilecek.

Diğer Ripple (XRP) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

MoneyMatch XRP Kullanarak İlk Resmi Sınır Ötesi Transferini Gerçekleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin fiyatı bu aralıkta klasik bir birikim desenini takip ediyor BitMEX’e Üç Bölgede Erişim Yasağı Bitcoin borsası Kraken’in CEO’su Coinbase’e çattı ABD-Çin ticaret savaşları Çinlileri Bitcoin almaya itiyor DOVU İle Demiryolu Kullanıcıları Kendi Verileri İle Kripto Para Kazanacak Şeriat Uyumlu Bitcoin Borsası, Ripple’ı Listeledi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır