Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ünlü Analist Tom Lee, Yaşanan Sert Düşüşün Arkasındaki Üç Temel Nedeni Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ünlü Analist Tom Lee, Yaşanan Sert Düşüşün Arkasındaki Üç Temel Nedeni Açıkladı
Ünlü Analist Tom Lee, Yaşanan Sert Düşüşün Arkasındaki Üç Temel Nedeni AçıkladıFundstrat Global Advisors‘ın öne çıkan ismi Tom Lee, 28 Kasım Çarşamba günü katıldığı BlockShow Asia 2018 etkinliğindeki konuşmasında, mevcut ayı piyasasının, kripto para piyasasında olmak için ”altın zamanlar” olduğunu vurguladı.

Fundstrat’ın kurucusu konuşmasının ortalarında, piyasayı alt üst eden düşüşün arkasındaki üç ana nedeni de sıraladı ve bunların sırasıyla Bitcoin Cash‘in çok olaylı hard fork’u, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yaptığı eylemler ile ICO projelerinden toplanan fonları yatırımcılara iade ettirmesi ve küresel piyasaların yaşadığı ”korkunç” şartlar olduğunu vurguladı. Lee’ ye düşen sadece kripto para sektörü değil ve küresel piyasalar da Ekim ile Kasım aylarında yaklaşık %10 civarında düştü.

Özellikle yaptığı aşırı tahminlerle gündeme gelen Tom Lee, devam eden ayı piyasasında hala tahmininde iddialı olduğunu belirtti:

”Şu an bir fiyat düzeltmesi yaşıyoruz ki bu fiyatların 200 günlük ortalamanın aşağısına düşmesine neden oldu, ancak eğer vaktiniz varsa, (fiyatlar) yükselecektir. Bu üç ay içerisinde veya bir yıl içerisinde değil, iki ile üç yıl içerisinde gerçekleşecektir ve bu kripto para sektöründe olmak için altın zamandır. Bitcoin 200 günlük ortalamasını geçer geçmez, deli gibi para akışı geleceğini biliyoruz.”

Lee, CoinTelegraph kaynağına yaptığı açıklamada ise, kripto para piyasalarının geleceği hakkında cesaret verici ifadeler kullandı:

”Kazancın %7’den daha fazla olduğu tek zaman, ayı piyasasında alım yaptığınız zamandır […] Bitcoin’in yakın gelecekte dezavantajları olabilir ancak bu kripto paraların hala en erken günlerinde olduğumuz ve bunun yeni gelişmekte olan bir varlık sınıfı olduğu gerçeğini değiştirmez.”

Lee’ye göre 2019 yılı, Bitcoin’in yılı olacak.

Ünlü Analist Tom Lee, Yaşanan Sert Düşüşün Arkasındaki Üç Temel Nedeni Açıkladı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ünlü Analist Tom Lee, Yaşanan Sert Düşüşün Arkasındaki Üç Temel Nedeni Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash 394 Dolar! Stellar 30% oranında çakıldı Tim Draper: Arjantin Başkanı’na Kripto Paraları Yasallaştırmasını Söyledim Mark Zuckerberg, Facebook’un Kripto Parası İçin Eski Davalısı Winklevoss Kardeşlere Danıştı Vefat durumunda Bitcoin’lere ne olacak? Charlie Lee, MimbleWimble Kullanan Grin ve Beam’in, Bitcoin’den Daha Fazla Büyüyebileceğini Düşünüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır