Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çinli Madencilik Devi Bitmain, Bitcoin ve 16 Alt Koin Fiyatını Takip Eden ”Kripto Endeksini” Piyasaya Sürdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Çinli Madencilik Devi Bitmain, Bitcoin ve 16 Alt Koin Fiyatını Takip Eden ”Kripto Endeksini” Piyasaya Sürdü
Çinli Madencilik Devi Bitmain, Bitcoin ve 16 Alt Koin Fiyatını Takip Eden ”Kripto Endeksini” Piyasaya Sürdü30 Kasım tarihinde yapılan duyuruya göre, Çinli kripto para madencilik devi Bitmain, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar için piyasa hacmine göre önde olan kripto para birimlerini takibe alacak.

Bitmain Kripto Endeksi (BCI), her saniye güncellenen gerçek zamanlı spot fiyatları içerecek ve günlük referans fiyatları da yer alacak. Spot endeksi şimdilik piyasa hacmine göre en büyük 17 kripto para birimini kapsıyor.

Madencilik devi yayınladığı metodoloji tanıtımında, ürünün ”kurumsal ve bireysel yatırımcılara küresel olarak alım satımı yapılan en aktif kripto para birimleri için şeffaf, tam vaktinde, metodoloji tabanlı ve yatırım yapılabilir bir ölçüt oluşturmak için geliştirildiğini” ifade etti.

”Endeks’in tek sahibi Bitmaintech Pre. Ltd. ve yönetimi ise sadece Bitmain Index Operating Committee (BIOC) tarafından yapılıyor. BIOC, Endeks metodolojisini olabildiğince güncel ve  temsil edebilir tutmak için, düzenli olarak dışarıdaki taraflarla iletişim içerisinde olacak ve geri dönüt alacak.”

Bitmain şu sıralar tarihi açısından belki de en önemli süreçlerden birisine girmiş bulunuyor ve bu endeks de söz konusu süreç ile ilgili olabilir. Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto para madencilik firması olan Bitmain, geçtiğimiz tarihlerde bir halka arz yapacağını duyurmuş ve hazırlıkları çoktan başlatmıştı. Bunun yanı sıra Bitmain’in önde gelen isimlerinden Jihan Wu da, geçtiğimiz tarihlerde yaşanan Bitcoin Cash hard fork’unun sorumlu isimlerinden birisi olarak tanınmakta.

Çinli Madencilik Devi Bitmain, Bitcoin ve 16 Alt Koin Fiyatını Takip Eden ”Kripto Endeksini” Piyasaya Sürdü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çinli Madencilik Devi Bitmain, Bitcoin ve 16 Alt Koin Fiyatını Takip Eden ”Kripto Endeksini” Piyasaya Sürdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin yatırımcısını korkutmaya devam ediyor! BTC son 13 ayın en düşük seviyesinde! 16 Kasım Ethereum analizi: ETH/USD’de 180 dolara tutunma çabası devam ediyor Tom Lee: Bitcoin’in 2018 Sonuna Kadar Maksimum 22.000 Dolar Potansiyeli Var! Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı: 2019’da Dijital Paralarla İlgili Ciddi Gelişmeler Olacak Efsanevi Risk Sermayedarı: Kripto Paralar 2019 Yılında Güvenli Bir Liman Olmayacak Arthur Hayes: Facebook Kriptosu, Stabil Koinlere Zarar Verecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır