Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

United Capital CEO’su: ‘Blockchain On Yıl İçinde Hayatımızı Değiştirecek’

Ana Sayfa » GÜNCEL » United Capital CEO’su: ‘Blockchain On Yıl İçinde Hayatımızı Değiştirecek’
United Capital CEO’su: ‘Blockchain On Yıl İçinde Hayatımızı Değiştirecek’United Capital’ın CEO’su olan Joe Duran, CNBC‘ye verdiği röportajda Blockchain teknolojisinin geleceği hakkında konuştu.

Duran, bundan birkaç gün önce CNBC’ye bir röportaj vererek Blockchain teknolojisinin önümüzdeki yıllar içerisinde insan hayatı pek çok farklı açıdan etkileyeceğini söyledi.

Blockchain teknolojisini kütüphanelerde kullanılan ve kimin hangi kitabı ödünç aldığını takip etmeye yarayan kayıt defterlerine benzeten Duran, Blockchain hakında şu yorumu yaptı:

“Blockchain’in kendisi, dünya üzerinde yapılan her işlemde bir rol oynayacak. Ama bunun için on yıl civarında zaman gerekiyor.”

PricewaterhouseCoopers tarafından yapılan ve ciddi sayıda şirket yöneticisinin katıldığı bir ankette, katılımcıların yüzde 84’ünün Blockchain teknolojisini “aktif” olarak takip ettiği ortaya çıkmıştı. 15 farklı bölgeden 600 civarında şirket yöneticisine yapılan bu anket, Blockchain teknolojisinin şirketlerin ilgisini ne kadar çektiğini göstermeye yeterli olabilir.

Duran ayrıca gelecekte nakit para kullanımının bir hayli azalacağını, hatta ‘para’ diye adlandırdığımız şeyin gelecekte tamamen “dijital hale geleceğini” belirtti. Duran’in düşüncesine göre Blockchain teknolojisi bu durumda çok kritik bir rol oynayacak.

Hükümetlerin Blockchain teknolojisi hakkındaki görüşleri hakkında da konuşan Duran, hükümetlerin gelecekte kendi para birimlerini takip etmek için bu teknolojiden faydalanacaklarına inanıyor:

“Hem ABD Doları’na hem Çin Yuanı’na özgü bir kripto para olacak. Bu tarz dijital paralar, hükümete para akışını takip etme imkanı sunmanın yanı sıra günümüzdeki paradan hiç farklı olmayacaklar.”

United Capital CEO’su: ‘Blockchain On Yıl İçinde Hayatımızı Değiştirecek’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

United Capital CEO’su: ‘Blockchain On Yıl İçinde Hayatımızı Değiştirecek’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya, Açlık Grevindeki Bay Bitcoin İçin Yeni Bir Hamle Yapıyor Uzman Görüşü: Bitcoin (BTC) fiyatı madencilik maliyetlerinin altında yakında bir ralli göreceğiz Pamuk Eller Cebe: Bitcoin Gönderim Ücretleri Yine Arttı Bitcoin (BTC) fiyatı için sırada ne var? 2.000 dolar mı yoksa 10.000 dolar mı? Ethereum Artık Altcoin Değil mi? Kripto Paraların Vergilendirilmesi Destek Görebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır