Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BIS Başkanı: Kripto Paralar ‘Sahte’, Satın Alanlar Sadece Bilgisayar Kodu Alıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » BIS Başkanı: Kripto Paralar ‘Sahte’, Satın Alanlar Sadece Bilgisayar Kodu Alıyor
BIS Başkanı: Kripto Paralar ‘Sahte’, Satın Alanlar Sadece Bilgisayar Kodu AlıyorBank of International Settlements (BIS) başkanı Agustin Cartens, yaptığı açıklamada kripto paraların gerçek birer para birimi değeri taşımadıklarını ifade etti. Cartens, Miami’de düzenlenen Finance and Global Economics Forum  adlı etkinlikte söz alırken, sarf ettiği sözler ile kripto para piyasalarına sert sözlerle yüklendi.

Şu anda ödeme ve para sistemlerinin bir çeşit dijitalleşmeden nasibini aldığını beliren Cartens, buna karşın kripto paraların bu noktada bir fonksiyon teşkil etmediğini belirterek, kripto paraları gerçek para sınıfı olarak görmediğini ifade etti. Cartens, açıklamalarında şunları söyledi:

”Şu anda kripto paralar ile ilgili ciddi bir tartışma dönüyor. Ben kesinlikle şu anda tüm para ve finans sistemlerinin bir çeşit dijitalleşmenin içinde olduğunu düşünüyorum ve bunu kabul ediyorum. Zaten bundan kaçabilmek mümkün değil. Ancak kripto paralar? Onlar gerçekten para mı? Bence burada ‘para tabirinin kullanımı birazcık insanları yanıltıyor. Bence kripto paralar kesinlikle para olarak görülmemesi gereken enstürmanlar.”

Bitcoin ve Ethereum’un asla para olamayacağını aktaran Carstens, şunları söyleyerek sözlerine son verdi:

”Benim bakış açıma göre kripto paralar para falan değil. Çok zorlarsak belki bir ürün sınıfı olarak görmek mmükün olur. Onun da değeri sadece kriptografiye ilgi duyan kişiler için bir sanat olması ile ölçülebilir. Kripto para satın alan kişiler bir algoritma ya da basit bir bilgisayar kodu satın aldıklarını bilmek zorundalar.”

BIS Başkanı: Kripto Paralar ‘Sahte’, Satın Alanlar Sadece Bilgisayar Kodu Alıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BIS Başkanı: Kripto Paralar ‘Sahte’, Satın Alanlar Sadece Bilgisayar Kodu Alıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Afrika: Merkez Bankası Başkanı Kripto Paralara Karşı Halkı Uyardı CFTC Başkanı’ndan Ethereum açıklaması FATF: Kripto Paralar Daha Sıkı Bir Şekilde Düzenlenmeliler Uzman: SEC Bitcoin ETF’si Konusunda Hala Bilgi Topluyor! Allianz‘ın Ekonomik Danışmanı: Kripto Paralar Dünyaya Hakim Olmayacak New York Blockchain Haftası öncesi Bitcoin gözünü 6000 doların üstüne dikti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır