Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ukrayna’dan Yasallaştırma Hamlesi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ukrayna’dan Yasallaştırma Hamlesi
Ukrayna’dan Yasallaştırma Hamlesi

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para sektörünün temel manada çok fazla oranda takip edildiği ve insanların Bitcoin konusunda Avrupa’nın ve dünyanın diğer ülkelerine göre bir tık daha daha eğitimli olduğu Ukrayna’da hükümet, kripto para sektörünü düzenlemek için harekete geçti.

Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerine yasal bir statü kazandırmak için kolları sıvayan hükümet yetkililerinin, şu aşamada taslak bir yasa üzerinde çalıştığı ifade ediliyor.

Ukrayna’da yer alan Dijital Dönüşüm Bakanlığı yetkilileri, Bitcoin ve kripto paralara yasal bir statü kazandırmak için çalışırken, bu sayede de kripto paraları takip etme konusunda daha iyi bir yere gelmek istiyor.

Şu ana kadar taslak yasa ile ilgili olarak çok fazla bilgi gelmese de, yerel basında sızan bilgilere göre hükümetin ilk aşamada elde etmek istediği şey, kripto para alım satımından ve madencilik işlerinden vergi almak.

Elbette bu vergilendirme ile birlikte bazı yeni lisanslar ve düzenlemeler de gelecek. Yine konuyla ilgili olarak yerel kaynakların aktardığı bilgilere bakılacak olursa, Ukrayna hükümetinin kafasında şu aşamada olan esas şey, katı bir lisans düzenlemesi ile birlikte bu süreci en iyi şekilde yönetmek ve kontrol etmek.

Ukrayna’dan Yasallaştırma Hamlesi yazısı ilk olarak Coinmoz. sitesinde yayınlandı

Devamını Coinmoz Üzerinden Oku

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ukrayna’dan Yasallaştırma Hamlesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tone Vays, Bitcoin fiyatı için uzun vadeli boğa hareketi noktasına işaret ediyor Önde gelen Bitcoin borsası 3 altcoin’i liste dışı ediyor Yaklaşan ABD Seçimi Kripto Para Birimlerini ve Bitcoin’i Etkiler Mi? Ünlü uzmandan çarpıcı Ethereum ve altcoin öngörüsü XML İçin Balina Uyarısı PwC En Çok Blockchain Uzmanı Arayan Şirketlerin Başında Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır