Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’da ‘Kassh Coin’ Projesiyle İnsanları Dolandıran Kişi Tutuklandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’da ‘Kassh Coin’ Projesiyle İnsanları Dolandıran Kişi Tutuklandı
Hindistan’da ‘Kassh Coin’ Projesiyle İnsanları Dolandıran Kişi TutuklandıYeni Delhi’deki kolluk kuvvetleri, Kassh Coin adlı bir projeyle insanları dolandıran ve karşılığında milyonlarca dolar değerinde para çalan Asif Ashraf Malkani adlı kişiyi tutukladı.

Kripto Para Dolandırıcısı Tutuklandı

Yerel medya tarafından yapılan haberlere göre Malkani Kassh Coin adlı projeyi 2016 yılında oluşturdu. Malkani zaman içerisinde çeşitli reklam tanıtımları yapmaya ve projenin ismini duyurmaya başladı. Hatta Bollywood’un önde gelen ünlülerinin ve modellerinin de bu projeyle ilişikleri olduğu biliniyor.

Yatırımcılardan bir adet Kassh Coin karşılığında 3.5 Hint Rupisi (0,25₺ civarı) alan Malkani’nin zamanla aslında insanları dolandırdığı anlaşıldı. Malkani durumun gün yüzüne çıkmasıyla birlikte kaçmaya başladı ancak yerel yetkililer kendisini yakalamayı başardı.

Yapılan soruşturmalara göre Malkani’nin planları arasında ‘V-Tube’ adlı, ticari video paylaşımının yapılabileceği bir platform oluşturmak da vardı.

‘Genç Seminerleri’

Polis amirlerinden Ajit K Singla tarafından yapılan açılamaya göre Malkani’nin tutuklanmasına ilişkin düzenlenen operasyon Bhisham Singh adlı komiser tarafından yönetildi.

Singh’in yaptığı açıklamalara göre Malkani 2015 yılında oldukça kapsamlı bir pazarlama projesinin içinde yer alıyordu. Kendisi bu projede yer aldıktan kısa bir süre sonra kripto paralarla ilgilenmeye başladı.

Yapılan soruşturmalarda Malkani’nin ve yönettiği şirketin Hindistan genelinde özellikle gençlere hitap eden çeşitli seminerler düzenlediği, Malkani’nin tüm bunları yaparken bir taraftan da yetkililerden kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Hindistan‘daki yetkililer kripto para sektörüne zaten ılımlı yaklaşmıyorlarken ülkede bu tarz gelişmelerin yaşanması yerel kripto para sektörünün geleceğinde pek olumlu bir etki bırakmıyor.

Hindistan’da ‘Kassh Coin’ Projesiyle İnsanları Dolandıran Kişi Tutuklandı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’da ‘Kassh Coin’ Projesiyle İnsanları Dolandıran Kişi Tutuklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stellar 2% düşüşle 0,07726 seviyesinin altına geriledi Kazılacak 3 milyon Bitcoin kalırken Bitmain, dünyanın en büyük madencilik tesisini duyurdu Bitcoin’de genel fiyat hareketi olumlu  2019’da yatırım yapılabilecek en İyi kripto para birimleri Hong Konglu Gazeteci: Brexit ve 1 Nisan Şakaları Fiyatları Arttırmış Olabilir Dünya Borsalar Federasyonu’ndan “Bitcoin türevlerini yasaklamayın” çağrısı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır