Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ukrayna Polisi; Sahte Kripto Para Borsası İşleten Dört Kişi Tutuklandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ukrayna Polisi; Sahte Kripto Para Borsası İşleten Dört Kişi Tutuklandı
Ukrayna Polisi; Sahte Kripto Para Borsası İşleten Dört Kişi Tutuklandı

© Reuters.  Ukrayna Polisi; Sahte Kripto Para Borsası İşleten Dört Kişi Tutuklandı© Reuters. Ukrayna Polisi; Sahte Kripto Para Borsası İşleten Dört Kişi Tutuklandı

Ukrayna polisi 21 Haziran’da, sahte kripto para alışveriş platformu yönettiğinden şüphelenilen dört kişiyi tutukladı.

Yaşları 20 ile 26 arasında olan dört kişinin, en az altı kripto para borsasını işlettikleri iddia ediliyor. İddia edilen suçlama, kullanıcılara sahte olumlu geri bildirimler ile exchange platformlarını tanıtması oldu. Polisin, şüphelilerin “programlama alanında özel bilgi ve becerilere” sahip olduklarını ve “exchange sitelerinin içeriğini yönetmek için kendi CMS sistemini oluşturduklarını” belirtti.

Şüphelilerin evlerine yapılan baskın sırasında polisler, bilgisayarları, flash sürücüleri, akıllı telefonları ve diğer cihazları ele geçirdi. Ukrayna Ulusal Polisi sözcüsüne göre, sahte sitelerin listesi tamamlanmadı. Yetkililer, kullanıcıların hileli borsalar tarafından dolandırılmış olup olmadıklarına dair bilgi vermelerini istiyor.

Dün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, PlexCorps’un sahibi olan Dominic Lacroix‘in varlıklarını dondurmak için ek bir acil mahkeme emri almıştı. Lacroix ve ortağı Sabrina Paradis-Royer, geçen yıl Ağustos ayında PlexCorps tarafından yapılan PlexCoin ICO‘suna ilişkin olarak menkul kıymetler yasasını ihlal etmekle suçlandı. ICO’nun binlerce yatırımcıdan toplam 15 milyon dolar topladığı ortaya çıktı.

Ayrıca, Los Angeles’daki bir Bitcoin tüccarının, kayıt dışı olarak milyonlarca dolarlık bir Bitcoin-Fiat işi yürüttüğü iddiasıyla yargılandığını biliniyor. 50 yaşındaki Theresa Tetley’nin, 2014 ile 2017 yılları arasında localbitcoins.com üzerinden karaborsa şirketleriyle, yılda en az 300.000 dolar kazandığını da bildirdi.

Ukrayna Polisi; Sahte Kripto Para Borsası İşleten Dört Kişi Tutuklandı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ukrayna Polisi; Sahte Kripto Para Borsası İşleten Dört Kişi Tutuklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fed’in Faiz Kararı Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiledi? Kripto Para Piyasasında Hareketlilik İşte Bitcoin’i 750 Bin Dolara Kadar Çıkaracak Fiyat Tahminleri Bitcoin ve Altcoin Birimlerinde Son Gelişmeler Perakende Devi Carrefour, Blockchain Teknolojisine Geçiş Yaptı! Bitcoin yatırımcılarına yardımcı olacak 3 adım

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır