Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya Kripto Paralarla İlgili Yasa Tasarısını Erteleme Kararı Aldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya Kripto Paralarla İlgili Yasa Tasarısını Erteleme Kararı Aldı
Rusya Kripto Paralarla İlgili Yasa Tasarısını Erteleme Kararı AldıRusya‘daki Devlet Duması, kripto para düzenlemeleriyle ilgili yasa tasarısının değerlendirme sürecinin ertelendiğini duyurdu.

Tasarı Ertelendi

Rusya Parlamentosu’na bağlı olan Devlet Duması, bundan bir süre önce kripto paraları düzenlemek için hazırlanan yasa tasarısını daha geç bir tarihte değerlendireceğini açıkladı.

Milletvekili Sergey Neverov, konu hakkında bir açıklama yaparak “Dijital Finans Varlıkları Hakkında” adıyla hazırlanan tasarının önümüzdeki yılın bahar döneminde inceleneceğini belirtti.

Rusya’daki yetkililer, bu tasarısıyı ilk olarak bu yılın Mayıs ayında değerlendirdiler ve onaylama kararı aldılar. Bu tasarıda kripto paralarla ilgili çeşitli tanımlara, ICO süreçleriyle ilgili bazı maddelere yer veriliyor.

Devlet Duması, tasarıyı ilk kez değerlendirdikten sonra onay kararı aldı ve tasarı böylece ikinci kez değerlendirilmeye hak kazanmış oldu. Tasarının aslında sonbahar döneminde yeniden değerlendirilmesi gerekiyordu ancak yetkililer bu süreci erteleme kararı aldılar.

Tasarıda Değişiklikler

Mayıs ayında Devlet Duması’ndan onay alındıktan sonra tasarıda çeşitli değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerin belki de en önemlisi tasarıdaki “kripto para”, “token”, “madencilik” ve “akıllı kontrat” gibi terimlerin çıkartılmış olmasıydı.

Bu terimleri tasarıdan çıkartan yetkililer, yerel kripto para sektöründeki isimlerden ağır bir tepki gördüler. Ülkedeki bazı organizasyonlar bu gelişmenin ardından yetkililerle iletişime geçerek alternatif bir tasarı sundular. Bu tasarıda kripto paralar için “özel bir kategori” oluşturulması öneriliyor.

Rusya’daki kripto para sektörü hala kapsamlı bir şekilde düzenlenmiş değil ve bu süreç tam olarak ne zaman sona erecek bilinmiyor. Ülkedeki yetkililer konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor olsalar da henüz somut bir adım atıldığını söylemek güç.

Rusya Kripto Paralarla İlgili Yasa Tasarısını Erteleme Kararı Aldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya Kripto Paralarla İlgili Yasa Tasarısını Erteleme Kararı Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Komodo Nedir? KMD Nereden Alınır? Bitcoin Madenciliğinde Rothschild Vurgusu Pennsylvania: Kripto Para Borsalarının Lisansa İhtiyaçları Yok Soner Canko: Blockchain Büyük Bir Düşünce ve Her Şeyi Yeniden Sorgulama Devrimi Bitfinex, OKEx ve Bitfinex Gibi Borsalar, Blockstream’in Yeni Hizmetine Akın Etti! Nano’nun Fiyatını Etkileyecek 3 Kilit Gelişme

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır