Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Twitter’da Yer Alan İlginç Anket, Bitcoin’in Ani Yükselişi ve USD, Altın, Petrol Fiyat Görünümü: Gündeme Dair Son Dakika Gelişmeleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Twitter’da Yer Alan İlginç Anket, Bitcoin’in Ani Yükselişi ve USD, Altın, Petrol Fiyat Görünümü: Gündeme Dair Son Dakika Gelişmeleri
Twitter’da Yer Alan İlginç Anket, Bitcoin’in Ani Yükselişi ve USD, Altın, Petrol Fiyat Görünümü: Gündeme Dair Son Dakika Gelişmeleri

5/5


2/5

Tam Dayanıklılık
Son zamanlarda hakkında çok konuştuğumuz kripto para endüstrisi büyümeye hızlı bir şekilde devam ediyor. Geçen hafta, kripto parayla ilgilenen insanların ekosistemdeki rollerine nasıl baktıklarını belirlemek için Twitter’da bir anket yaptık.

Muhtemelen size de şaşırtıcı gelmeyecek ama şu ana kadar bir numaralı cevap HODL oldu.

Verilen seçeneklerle ilgili yapılan çoğu yorum arasında, birçok müşterek yorumla birlikte en yaygın yorumun “yukarıdakilerin tümü” olduğu, kişilerin kendilerini tek bir yanıtla sınırlamadığı anlaşılıyor.

Çıkan bu sonuçlar arasında sürpriz bir sonuç bulunuyor. O da, kripto paralara aktif bir şekilde katkıda bulunan ve kripto paraları inşa eden çok sayıdaki insan. “Öteki” şıkkına oy veren kişilerin yarısının da kripto para endüstrisinin büyümesinin bir parçası olduğunu varsayalım; yorumlarda da açıkça görüldüğü gibi, adem-i merkeziyetçi/merkezsiz bir gelecek için zemin hazırlayan 1000’den fazla katılımcı bulunuyor.

Günün Öne Çıkan Başlıkları
Bitcoin 30 günde % 6’lık bir fiyat dalgalanması yaşadı.

Geleneksel Piyasalar
Öğleden sonra, finansal piyasalar tam dayanıklılığa geri dönüyor. Bu yıl ilk kez, yatırımcılar kendi masalarına geri dönmüş vaziyette ve alım satım işlemlerine de hazırlar.

Bugün ABD hükümetinin kısmi kapanmasının 17. gününe giriliyor ve Başkan Yardımcısı Pence hafta sonu boyunca beyaz saray demokratlarıyla çalışma yapmasına rağmen, hala görünürde sorunun çözümüne yönelik bir gelişmenin olmadığı görülüyor.

ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmeleri bugün de devam edecek. Mevcut anlaşma en az 1 Mart ‘a kadar sürecek ve uzlaşmaya varmak için de geriye çok fazla zaman kalmayacak.

Bugün bahsetmeye değer bir şey daha var. O da, Cuma günü piyasaya çıkan fantastik işler raporu. Analistler, Aralık ayında ABD ekonomisine eklenen 179.000 işin vasat olacağını tahmin ediyorlardı. Bu tahminler tutmadı ve sayı şaşırtıcı bir şekilde 312.000 olarak ortaya çıktı.

Ortalama saatlik yevmiye ücretleri de beklenenden biraz fazla artmış durumda. Bu durum, bazı ekonomistlerin ekonominin biraz fazla ısındığına dair söylemlerini tasdikler nitelikte.

Teknik Görünüm: ABD Doları, Altın, Petrol
Hem dolar hem de altın, ABD doları destek seviyesini kaybettiğinde, yukarı yönlü güçlü bir hamle yapıyor. Burada, üç hafta önce aşağı yönlü hareket kırıldığından bu yana ilk defa varil petrolün 50 $’lık seviyesini test eden rafine edilmemiş petrol fiyatlarını görüyoruz.


Beklendiği gibi, altın ons başına 1.300 $ ‘a ulaşmadan önce bir gerileme yaşadı. Geri çekilme, Cuma günü açıklanan iş rakamlarını çevreleyen bir coşkuya denk geldi. Ancak, piyasalarda hala bu raporun gideremediği birçok endişe var.


ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımları konusunda şimdi daha az agresifleşebileceği düşüncesiyle ABD Doları da baskı altına giriyor. Burada 2018’in çoğunda doların kazandığını görüyoruz, ancak bir geri çekilmenin yaşanacağını da düşünmüyoruz.


Bitcoin’in Ani Yükselişi
Dün öğleden sonra, kripto para piyasaları, 30 dakikadan daha az bir sürede Bitcoin’deki % 6.5’lik ani bir fiyat dalgalanmasının yaşanmasıyla şaşkına döndü. Şimdi, kripto para piyasaları açısından bu tür ani yükselişlerin yaşanması nadir görülen bir durum değil. Ancak ilginç olan şey, ani yükselişin bizi her bir coin başına 4,000 dolarlık seviyenin üzerine çıkarması.


4.000 $ güzel bir rakam olsa da, kesinlikle kayda değer bir psikolojik seviye olduğuna işaret etmiyor. Bu bölgeden biraz uzaklaşırsak, birkaç haftadır bu konu hakkında tartışmalarımız yaşanmakta olduğu için, içinde bulunduğumuz toplam aralığın coin başına 3.000 ila 5.000 ABD Doları arası bir seviyede olduğunu görebiliriz.

Bu yüzden şimdi daha geniş bir alanın ortasındaki noktada yer alıyoruz..


Ayrıca, en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex’in önümüzdeki birkaç saat boyunca bakımda olacağından dolayı işlem hacminin düşük olacağı ve piyasadaki likiditeyi etkileyebileceği ve muhtemelen fiyatları daha da oynak hale getirebileceği de belirtiliyor.

Size harika bir hafta geçirmenizi diliyoruz!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Twitter’da Yer Alan İlginç Anket, Bitcoin’in Ani Yükselişi ve USD, Altın, Petrol Fiyat Görünümü: Gündeme Dair Son Dakika Gelişmeleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Twitter’da Yer Alan İlginç Anket, Bitcoin’in Ani Yükselişi ve USD, Altın, Petrol Fiyat Görünümü: Gündeme Dair Son Dakika Gelişmeleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple’ın XRP satışlarının detayları ortaya çıktı! Bakın rakamlar neyi gösteriyor Bitcoin 6% artışla 12.009,3 seviyesinin üzerine çıktı Bitcoin 5% artışla 5.547,9 seviyesinin üzerine çıktı Tether’in Piyasa Hakimiyeti, Son 3 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi Kripto Para Hırsızları Bu Sefer Şaşırttı – Fırından Bitcoin ATM’si Çaldılar! Ripple yatırımcılarına müjde, Boğalar koşu için ısınıyor: XRP’de Golden Cross (Altın Haç) oluşmak üzere

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır