Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple Fiyatı 30-40 Cent Seviyelerine Gerileyebilir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple Fiyatı 30-40 Cent Seviyelerine Gerileyebilir mi?
Ripple Fiyatı 30-40 Cent Seviyelerine Gerileyebilir mi?

2/2


2/2

Grafik ve yorumlara baktığımızda ayıların piyasadaki etkisinin azaldığını görebiliyoruz. Ancak piyasadaki yeni gelişmeler sebebiyle Ripple fiyatı 30-40 cent ana destek seviyesine kadar düşebilir.

Proof of Work, Proof of Stake Tartışmaları…Piyasada ayıların yavaşlaması yükseliş trendine girilmesinin yakın olduğu yorumlarını beraberinde getiriyor. Ancak enerji yeterliliği konusundaki tartışmalar ve kaygılar, kripto paraların değer kaybetmesine sebep olabilir. Bu nedenle, yükseliş beklentisine rağmen Ripple fiyatı 30-40 cent seviyelerine kadar düşebilir.

Piyasada Proof of work’ü destekleyenler ve desteklemeyenler olmak üzere iki ideolojik çelişki mevcut. Proof of work (iş kanıtı) inadını sürdüren kesim, sadece proof of work(PoW) kullanan kripto paraların meşru olduğunu iddia ediyor. Onlara göre P-o-W süreci için gerekli olan enerjinin kıtlığı ve pahalı olması, doğal olarak kripto paraları da değerli kılacaktır.

Diğer grubu oluşturanlar, çevre için gittikçe daha zararlı hale gelen P0W’un kesinlikle yasaklanması gerektiğini savunuyor. Buna alternatif olarak Ripple ve diğer bazı kripto paralar tarafından uygulamaya konulan Proof of Stake (PoS) sistemi hem çevre dostu, hem de çalışması için daha az enerji gerektiriyor.

XRP pazar raporlarından anlaşıldığı üzere, Ripple’a kurumsal düzeyde katılımlar rekor düzeyde arttı. Kurumlara yapılan perakende satış gelirleri ikinci çeyrekte 4,5 kat artarak 16 milyon dolardan 98 milyon dolara yükseldi. Yaşanan bu aşırı talep, boğa trendininin yakın olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Ripple (XRP) Fiyat AnaliziRipple son zamanlarda çok sert düşüşler yaşamadı. Geçen hafta % 4 oranında bir düşüş ile haftayı tamamladı. Geçen ay ve bu ay meydana gelen olaylar, XRP fiyatlarının yükselişini sürdürmesine yardımcı olmuştu. Ripple, özellikle bu ayın ortasında yaşanan USDT’in (Tether) bankacılık sorunlarının oluşturduğu baskıya iyi tepki verdi. Bunun sonucunda da bir zaman için XRP fiyatları artış göstermişti.


Ripple hacmi ise şu an için makul seviyede, ancak bir ralli girişimi için yeterince yüksek değil. Fiyatlar geçici olarak yükselse de, 55 sentin üzerindeki yükselmelerin düzeltilmesi biraz zor gözüküyor. Çünkü Fibonacci düzelme seviyesinin yüzde 50’yi göstermesi ve yavaşlayan bir piyasaya işaret etmesi muhtemel düşüşü teyit ediyor.

Ripple Fiyatı 30-40 Cent Seviyesine Düşer mi?Günlük grafiğe bakacak olursak XRP, 18-23 Eylül ve 15 Ekim yükselişlerinin yaşandığı önemli barlarda toplanmış bulunuyor. Bu yatırımcı da bir yükseliş beklentisi oluşturabilir ancak, 29 Ekim günündeki düşük hacimli geri çekilmeleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu durumda, alış-satışlarda bekle-gör yaklaşımı içinde olmamız en makul olan seçim olacaktır.


Güne iyi bir açılışla başlayan Rippe, yazım sırasında 45 cent seviyesinde işlem görüyordu. Ancak, 40 altına düşeceği öngörülen erimlerde short pozisyondaki satıcılar 43-44 centten itibaren stoplarla işlem yapmaya başlayacaklardır. Bu sebeple Ripple fiyatı 30-40 cent seviyesine, hatta daha da aşağısına ani düşüş yaşayabilir.

Bununla birlikte yatırımcıların düşük seviyeleri reddetmesi bir rallinin yaşanmasını sağlayabilir. Bu durumda Ripple fiyatı 50 cente üzerine çıkabilir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple Fiyatı 30-40 Cent Seviyelerine Gerileyebilir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bakkt Onaylandı, Bitcoin Yükselişe Geçti ! Cryptopia Kripto Para Borsası Tekrardan Alım ve Satım İşlemlerini Başlattı Litecoin Foundation Yöneticisi Xinxi Wang, Proof-of-Work ve Proof-of-Stake Protokollerini Kıyasladı ”ETF’lerin Babası” Reggie Browne: Bitcoin ETF’leri Yakın Bir Zamanda Onaylanmayacak 17 Haziran kripto para piyasaları özeti XRP için 0.5 doların altı mümkün görünüyor mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır