Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Attı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Attı
Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Attı


Tom Lee Bitcoin (BTC) tahmininde görüşlerini güncelledi. Bitcoin tahminleri ile insanlara umut veren Tom Lee yine karşımızda. Lakin Bitcoin 2018 hedefi hala fazla iyimser.

Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Hala İyimserBitcoin tahminleri ile sürekli gündem olan Fundstrat global analisti Tom Lee 2018 sene sonu Bitcoin tahminini güncelledi. Tom Lee’ye göre Bitcoin 2018 sonunda en iyi ihtimalle 22.000 doları görecek. Tom Lee’nin sosyal medya blog platformu olan Crypto Tips’e verdiği röportajda 200 günlük hareketli ortalama (200MA) seviyesinin öneminde değindi. Lee 200 günlük hareketli ortalamanın bir kahin gibi Bitcoin’in geleceğine bakmanın anahtarı olduğunu iddia etti.

“Bitcoin ne zaman 200MA’nın altına düşse takip eden 6 ayın yalnızca yarısında yükselebiliyor. Lakin ne zaman üstüne çıksa müteakip 6 ayın %80’inde yükseliş kaydediliyor.

Bu tespitini Fundstart’ın geçen hafta yapmış olduğu analizden alan Tom Lee bu bilgiler ışığına tahminlerini de güncellediğini belirtti. 2018 yılı boyunca devam eden ayı piyasasının son birkaç aydır devam eden yatay seyir sayesinde bittiğine inandığını söyledi. Ayrıca bu yatay seyir beklenmedik ani bir sıçrama ile boğa koşusuna yol vereceğini iddia etti.

Böylesi bir iddia şüphesiz epey iyimser. Kötümser analistler ise çıkıştan evvel gerçek bir dip değerin görülmesi gerektiğini belirtiyorlar. Bu kısım analistlere göre Bitcoin 3.000 dolarlarla yüzleşmeden yoluan devam edemeyecek. Gel gelelim Tom Lee’nin dip olarak gördüğü seviye ise 6.000 dolar. Lee’ye göre Bitcoin 4.000 doların altını asla görmeyecek.

“Herkes sürpriz bir düşüş bekliyor. Herkesin beklediği şey sürpriz olur mu? Asıl sürpriz tam da benim beklediğim gibi 6.000 dolardan ani bir sıçrama gerçekleşmesidir. Birçok kişinin Bitcoin’in 3.000 dolara düşeceğini söylediğini duyuyorum. Şunu belirteyim ki Bitcoin o seviyeleri asla görmeyecek.”


Ethereum’da Daha Kötüsü Olmaz

Ethereum hakkında da görüşlerini beyan eden Tom Lee şunları söyledi:

“Herkes Bitcoin hakkında konuşuyor ama Ethereum Bitcoin’e göre çok daha fena halde çakıldı. Herkes o günleri unutmak istese de Ethereum 170 dolar seviyelerini gördü. Bana sorarsanız Ethereum’un beyaz bayrak kaldırdığı günler artık geride kaldı. Yaşadıklarımızdan daha kötüsü olamaz.”

Yazaraın Notu:Tom Lee sürekli programlara çıkarak Bitcoin hakkında özellikle Amerikan halkını bilinçlendiren bir girişimci. Tom Lee gibi kendini bu sektörün tanıtımına adayan insanlar çoğaldıkça toplumsal kabul de artacaktır. Tom Lee Bitcoin (BTC) tahmininde bu kadar yüksek rakamları telaffuz etmesi de sektöre olan ilgiyi artırma çabasından başka birşey olmadığı kanaatindeyim.

Bitcoin Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee Bitcoin (BTC) Tahmininde Geri Adım Attı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Kripto Para Hırsızlığına Yol Açan Yazılımı Sildi FED Başkanı: Facebook’un Kripto Parasından Korkmuyoruz Kuzey Kore, Borsaları Hackleyip Ülkeye Para mı Sokuyor? ABD Başkanı Donald Trump’tan Bitcoin ve Libra Açıklaması! Analist görüşü: Bitcoin sakin pazar görünümü 2019’da tamamen değişecek Bitcoin’in 9 bin doların altına inme riski var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır