Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan Hükümetine ”Kripto Para Raporu” Sunuldu!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan Hükümetine ”Kripto Para Raporu” Sunuldu!
Hindistan Hükümetine ”Kripto Para Raporu” Sunuldu!

© Reuters.  © Reuters.

Hindistan hükümeti tarafından yetkilendirilen bir ekip ülkede kripto paraları araştırdı ve küresel olarak kripto paraların ne durumda olduğunu, diğer devletlerin kripto paralara nasıl yaklaşım içinde olduğunu ve kripto paraların güvenlik, yatırım, bireysel riskleri ile devletlere yönelik risklerinin neler olduğunu büyük bir dosya halinde hükümetin en üst düzey yetkililerine teslim ederek, Hindistan Maliye ve Ekonomi Bakanlığı’na bu araştırmanın sonuçlarını belgeleri ile birlikte sundu.

Hindistan hükümeti, kripto paraların güvenlik açısından ve devletin geleceği açısından kendileri adına büyük bir risk olarak görüyor ve kripto paraların ülkede yasaklanmasından yana olduklarını sürekli olarak belirterek, ülke vatandaşlarının kripto para sahibi olmasını engellemek istiyor.

Bu konuda kripto para borsalarının banka hesaplarını engelleyen Hindistan hükümetinin son adımı ise kripto para ATM’lerini engellemek ve yasakların gri bölgesi olarak bilinen ”ATM” kurulmasını bile engellemesi ülkede büyük çaplı tepkilere sebep oldu. Maliye ve Ekonomi Bakanlığı ise ülkede kripto paralar konusunda aylardan beri yasal bir takım önlemler alacak olduklarını ve bu önlemleri açıklayacak olduklarını belirterek halkı bekletiyor.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan Hükümetine ”Kripto Para Raporu” Sunuldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2019’da kripto para sektörünü sallayan 5 proje 27 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC dar bantta yönünü arıyor Carlson: Facebook Kamuya Açık Bir Blockchain Kullanmalı Kripto Fiyatları Karışık; Nasdaq Dijital Döviz Fiyatları Endeksi Listeliyor Analist: Bitcoin İçin Yüzde 30 Düşüş Yaşanabilir The Block Kurucusu: Ripple Ekibi Fiyat Manipülasyonu Yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır