Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

BMW, Blockchain İçin Auto Tech’de Bir Etkinlik Düzenleyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » BMW, Blockchain İçin Auto Tech’de Bir Etkinlik Düzenleyecek
BMW, Blockchain İçin Auto Tech’de Bir Etkinlik DüzenleyecekThe Mobility Open Blockchain Initative (MOBI) ile Trusted IoT Alliance’ın (TIoTA) araçların birbirine bağlanmasını sağlayacak Blockchain teknolojisi ile ilgili bir turnuva düzenleyecekleri kaydedildi.

Üç yıl sürecek olan bu etkinliğin sonucunda, kazanan ekibin 1 milyon dolarlık bir token almaya hak kazanacağı belirtilirken, birçok kişi de online olarak bu süreci takip edebilecek.

Etkinliğin ilk kısmının 12 Ekim itibariyle başlayacağı açıklanırken, ilk kısımda yapılacak ana şeyin ise Blockchain’in araç kontrolünde ve araçların etkileşimindeki rolüne odaklanacağı kaydedildi.

Yapılan basın açıklamasında da ifade edildiği üzere, ilk etkinliği kazanan ekiplerin toplamda 350 bin dolarlık bir meblağa sahip olacakları ifade edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Trusted Iot Alliance yöneticisi ve MOBI’nin danışman yönetim kurulu üyesi Zaki Manian, Blockchain teknolojisinin önemine dikkat çekerken, bununla birlikte şu an için özellikle otomotiv sektöründe Blockchain’den pek de fazla yararlanılmadığını ifade etti. Manian, totale bakıldığında sadece çok az sayıdaki şirketin Blockchain odaklı ürünlerini tamamladığını ifade ederken, bu turnuva sayesinde bu noktada doğan boşluğun da giderilmesine çalışacaklarını ifade etti.

Zaten bilindiği gibi BMW, GM, Ford ve Renault (PA:RENA) gibi devler Mayıs 2018’de ortak bir anlaşma imzalamış araçların teslim süreçlerini şeffaflaştırmak ve bu noktada çevreye verilen zararı azaltmak için, Blockchain teknolojisinden faydalanmaya başlamışlardı.

Otomotiv sektörü, birçok otoriteye göre Blockchain’den en fazla yararlanabilecek sektörlerden birisi olarak ifade ediliyor. Bu son gelişmeler de, bu yönde atılmış adımlar olarak değerlendiriliyor.

BMW, Blockchain İçin Auto Tech’de Bir Etkinlik Düzenleyecek isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

BMW, Blockchain İçin Auto Tech’de Bir Etkinlik Düzenleyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Araştırma: Yüksek Fon Toplayan ICO’lar ”Asla” Kazanç Sağlamıyor Kuzey Kore’den önde gelen Bitcoin borsasının kullanıcılarına siber saldırı Arjantin’de Bitcoin, Ederinin Bin Dolar Fazlasına Kadar Çıktı Holochain Uygulamaları İçin Gaza Basıldı OKCoin, 20 Farklı ABD Eyaletinde Daha Hizmet Verecek Bitcoin mi Altın mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır