Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek
Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek

2/2


2/2


Bitcoin son zamanlarda yaşadığı iki haftalık düşüş sonucunda, 2018 yılının başında sahip olduğu toplam piyasa hacminin %80 civarında gerisinde kaldı. Neredeyse bütün kripto para birimlerinin yakalandığı düşüş bir çok uzmanı ve kripto para analistini korkuturken, kripto para milyarderi Tim Draper, katıldığı bir konferansta yaptığı açıklamalarına bakılırsa durumdan pek korkmuş gözükmüyor.


İlgili haber:
Bitcoin Tarihine Damga Vurmuş 8 Önemli İşlem!

ABD tarafından yapılan açık arttırmada milyonlarca dolarlık BTC alıp, daha sonra değerin fırlaması ile milyarder haline gelen Tim Draper, itibari para sahiplerinin yarısının eninde sonunda kripto para birimlerine geçiş yapacağını ifade etti. Las Vegas’ta yapılan bir konferansta konuşan Draper, Bitcoin’in, insanların kripto para birimleri ile neye yatırım yapmak isterlerse ona yatırım veya kolayca harcama yapabilecekleri yeni para piyasasına öncülük yapacağını vurguladı.

Kripto para piyasası şu sıralar 130 milyar dolar civarında bir değere sahipken, itibari para piyasası ise 86 trilyon gibi bir değere ev sahipliği yapıyor. Draper’e göre kripto para birimleri, itibari para birimlerine göre daha kullanışlı ve daha az soruna sahip ki bu en azından Draper’a göre 43 trilyon dolarlık yatırımın, kripto para sektörüne geçiş yapacağı anlamına gelmekte.

”Demek istediğim, sadece bununla bile, sadece size daha ucuza mal olması sayesinde bile, bu insanlar için daha iyi olacak. Bu yüzden (insanlar) kripto paralara geçiş yapacak ve – itibari para dedikleri – politik para biriminden uzaklaşacaklar.”

Draper daha önce yaptığı fiyat tahminlerinde, Bitcoin’in değerinin 2022 yılında 250.000 dolara kadar yükseleceğini iddia etmişti.

Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tim Draper: Kripto Para Birimleri, İtibari Para Piyasasının Yarısını Tüketecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü analist: Bitcoin’in 30K’lık boğa koşusu geliyor Bitcoin Yükseldi, Yatırımcılar 9.000 Doları Görmek İstiyor SEC, Bitcoin’i Uçurması Beklenen VanEck Bitcoin ETF’sine Onay Verecek mi? BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in Hala Deneysel Bir Proje Olduğunu Düşünüyor Bitcoin madenciliği devi Bitmain tetikte: Yarılanmaya sıkı önlem Bitcoin 9 bin doların altına mı dalacak yoksa fırlayacak mı? Analistler cevaplıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır