Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’nin Kara Listeye Aldığı Bitcoin Traderı Konuştu: Ben Masumum

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’nin Kara Listeye Aldığı Bitcoin Traderı Konuştu: Ben Masumum
ABD’nin Kara Listeye Aldığı Bitcoin Traderı Konuştu: Ben Masumum

2/2


2/2


ABD tarafından kara listeye alınıp yaptırım uygulanacağı belirtilen İranlı Bitcoin traderı Mohammad Ghorbaniyan, CoinDesk kaynağı ile yaptığı röportajda masum olduğunu iddia etti.


İlgili haber:
ABD Hazine Bakanlığı, İki Bitcoin Adresini Yaptırım Listesine Ekleme Kararı Aldı!

SamSam isimli bir kötü amaçlı yazılımdan elde edilen Bitcoin‘leri aklamakla suçlanan Mohammad, elde ettiği kripto para birimlerinin buradan geldiğinin farkında olmadığını ve İran içerisinde Bitcoin alıp satmanın en yaygın yolunun Telegram ve WhatsApp gibi uygulamalar olduğun ifade etti.

Yaptırımların açıklanması sonrası kendi Gmail ve Blockchain.info hesaplarının bile kapatıldığını ifade eden Ghorbaniyan,  FBI tarafından yaptırım uygulananlar listesinde yer alan iki diğer isim Mohammad Mehdi Shah Mansouri ve Faramarz Shahi Savandi için Bitcoin karşılığında İran Riyali verdiğini kabul etti. Kendisinin bu olayı İran içerisinde düzenli olarak yaptığını ve standart bir KYC prosedürüne bile sahip olduğunu belirten Mohammad, söz konusu ikili ile yıllardır çalıştığını ve onların bir yanlış yaptığına dair şüphelenmesine sebep olacak hiçbir nedenin olmadığını ifade etti.

KYC protokolünün nasıl olduğunu da cevaplayan İranlı, ”İran içerisinde Bitcoin alım / satımı için olan KYC’de, kişinin öz çekim yaparken ulusal kimlik kartı ve banka hesap kartı ile poz vermesi sağlanıyor” ifadesini kullandı. İran siber güvenlik polisine konu hakkında bütün verileri vermeye hazır olduğunu da belirten Mohammad, bu iki kişi ile hiçbir suça karışmadığını ve müşterilerinin suçla ilişkisi olduğunu öğrendiği  anda bile, onlarla iş yapmayı bırakmış olacağını belirtti.

ABD’nin yaptırımları kaldırması ise pek muhtemel gözükmüyor.

ABD’nin Kara Listeye Aldığı Bitcoin Traderı Konuştu: Ben Masumum isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’nin Kara Listeye Aldığı Bitcoin Traderı Konuştu: Ben Masumum - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasası Düşerken, Pantera’nın Risk Fonu Yüzde 60 Arttı İsveç Merkez Bankası’ndan e-Krona Uyarısı Lider Kripto Para Bitcoin 6 Ay Sonra Bir İlki Gerçekleştirdi! Bitcoin fiyat artışını fırsat bilen Bitmain, SEC’e başvurmayı planlıyor Bitcoin Kriz Gördü mü? Krizlerde Ne Yapıyor? Ekonomi Gazetecisi Erkan Öz Cevapladı! Coinbase COO’su: İtibari Paraların En Büyük Sıkıntısı Etraflarında Kurulan Sistem

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır