Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tiger Global’in Coinbase’e Yaptığı 500 Milyon Dolarlık Yatırımı, 3.75 Milyarlık Fonun Bir Parçası Olabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tiger Global’in Coinbase’e Yaptığı 500 Milyon Dolarlık Yatırımı, 3.75 Milyarlık Fonun Bir Parçası Olabilir
Tiger Global’in Coinbase’e Yaptığı 500 Milyon Dolarlık Yatırımı, 3.75 Milyarlık Fonun Bir Parçası OlabilirTiger Global en son yaptığı risk sermayesi fonunda tamı tamına 3.75 milyar dolarlık bir miktar topladı ve şu an kripto para dünyasında konuşulan en popüler konulardan birisi ise, Coinbase‘e yaptığı 500 milyon dolarlık yatırımın bunun bir parçası olabileceği.

Financial Times kaynağının haberine göre Tiger Global’in Private Investment Partners XI  isimli multi milyar dolarlık yatırım fonu temel olarak müşteri ilgisine, bulut hizmetleri ve endüstriye özel yazılımlara ve ABD, Çin ile Hindistan içerisindeki direkt olarak müşteri odaklı şirketlere ayrılmış vaziyette.

Kripto para dünyasından bir çok kişi 500 milyon dolarlık Coinbase yatırımının ünlü 3.75 milyar dolarlık fondan yapıldığını ve bunun devamının geleceğini iddia etmekte. Tiger Global henüz söz konusu yatırımı resmi olarak yapmamış olsa da, yapılan haberlere göre Coinbase anlaşmayı çoktan kapattı. Coinbase aldığı iddia edilen bu yatırım ile değerini 8 milyar dolara çıkartarak ABD içerisindeki en değerli startup firmalarından birisi haline bile gelmişti.

Coinbase geçtiğimiz yıl D Serisi fonlama ile aldığı 100 milyon dolarlık sermaye sonrası, değerinin 1.6 milyar dolar olduğunu doğrulamıştı. Firma geçtiğimiz sene 1 milyar dolarlık gelirin üzerine çıkan ilk kripto şirketi de olmuştu. Şimdi ise söz konusu 500 milyon dolarlık fon Coinbase’in değerini 8 milyar doların üzerine çıkacak ve firmayı bazıları için olumlu, bazılar için ise en çok korkulan ”too big to fail” konseptine sokacak.

Coinbase özellikle 2018 yılında çalışmalarına hız kesmeden devam etmekteydi.

Tiger Global’in Coinbase’e Yaptığı 500 Milyon Dolarlık Yatırımı, 3.75 Milyarlık Fonun Bir Parçası Olabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tiger Global’in Coinbase’e Yaptığı 500 Milyon Dolarlık Yatırımı, 3.75 Milyarlık Fonun Bir Parçası Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Zelanda Hükümetine Blockchain Sunumu Yapılacak Dr. Vidy Potdar:  Kripto Para Borsalarında Devasa Güvenlik Açıkları Mevcut ABD Hükümetinin Kapanması ETF Kararını Etkiler Mi? Bakkt Bitcoin Vadeli Sözleşmeleri Gelecek Hafta Onaylayacak 2019 Şubat’ta Tarih Bitcoin İçin Tekerrür Edecek mi? Mauritius, Mart Ayından İtibaren Kripto Para Depolama Firmalarına Lisans Vermeye Başlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır