Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu
Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu

© Reuters.  Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu© Reuters. Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu

Çin özel siber güvenlik şirketi SlowMist, 28 Haziran’da Tether’de (USDT) çifte harcama olanağı sağlayan bir güvenlik açığı buldu.

SlowMist attığı tweet’de, USDT’yi isimle doğru alan değerleri olmadan adlandırılmamış bir exchange’e gönderebildiklerini belirtir. Bu, bireylerin gerçekten gönderilmeden belirteçler için kredilendirilebileceği anlamına gelir ve bu da çift harcamaya yol açabilir. USDM’in oluşturulduğu platform olan OmniLayer’ın kurucusu SlowMist’in tweet’inden sonra, hataya bir açıklama getirildi:

“Görünüşe göre, burada olan şey bir borsa işlemlerde geçerli bayrağı kontrol etmiyordu. Bir valid=false işlemini ve sonrasında ikinci olarak “çiftE harcama” işlemini (valid=true), aynı zamanda kabul ettiler. Bir şeyleri kaçırmadığım sürece, bu sadece bir zayıf borsa entegrasyonu.”

Crypto gözlemcisi CryptoMedication, hatanın resmini yayınladı;

Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan OKEx, mevcut hatayla ilgili bir açıklama yayınladı. Borsa, SlowMist tarafından açık ile ilgili haberdar edildiğinde bir dizi kontrol yaptığını belirtti ve ardından OKEx’in “savunmasızlığa maruz kalmadığı” belirlendi.

CryptoMedication’a göre, “iki kat harcama” güvenlik açığı, bunun sonsuza kadar sömürülmesi olası olabilir şeklinde ciddi imalar taşıyor. CryptoMedication, “bir Tether sorunundan daha fazla, bir borsa sorunu gibi görünüyor…” dedi.

Bu haftanın başlarında Tether, ABD doları tarafından 1:1 desteklendiği iddia edilen 250 milyon yeni token çıkardı. Tether daha önce Mart ayı sonunda 300 milyon token çıkarmışve bu da Bitcoin’de (BTC) küçük fiyat artışına yol açmıştı. Tether 2017 yılında, Texas Üniversitesi’nde Tether’in BTC fiyat manipülasyonu için bir araç olarak kullanıldığını iddia eden bir araştırmanın da konusu olmuştu.

Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether’de (USDT) Çifte Harcama Güvenlik Açığı Bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Emin Gün Sirer’den Çin’in kripto yasası ile ilgili yorum Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri Blok Başına Bitcoin İşlemleri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde EOS Yöneticilerinin İstifası Hakkında Tone Vays’tan Yorum Geldi: ”Saçmalayamam” Bitcoin yeni rekor kırdı, peki sırada ne var?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır